Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 25, 2020

Секрет чоловічого облисіння

Автор:

|

Квітень 05, 2012

|

Рубрика:

Секрет чоловічого облисіння

Учені знайшли біологічну розгадку чоловічого облисіння, що дає надію на появу курсу лікування, здатного зупинити втрату волосся й навіть стимулювати його ріст. Унаслідок низки досліджень над лабораторними мишами та лисими чоловіками американські науковці виокремили протеїн, який є збудником процесу облисіння. За результатами їхнього відкриття вже розробляють ліки, здатні блокувати виділення цього протеїну. Дослідження може призвести до появи крему проти облисіння.

Більшість чоловіків починає втрачати волосся в середньому віці, і до 70 років у 80 % із них спостерігається помітне облисіння. Ключову роль відіграє чоловічий гормон тестостерон і ґенетична спадковість. Під їхнім впливом волосяні фолікули зменшуються, а волосся — тоншає. Коли фолікули зменшуються настільки, що стають фактично невидимі, настає повне облисіння.

Дослідники з Університету Пенсильванії проаналізували, які саме протеїни та ґени сприяють утраті волосся. Вони з’ясували, що в клітинах волосяних фолікул, розташованих у місцях облисіння, підвищується рівень протеїну простагландин D. Миші, у яких учені штучно підвищили рівень цього протеїну, повністю втратили хутро, тоді як у людей після його приймання припиняло рости пересаджене волосся.

Джордж Коцареліс із факультету дерматології, який керував експериментом, сказав: «Нам удалося з’ясувати, що в клітинах шкіри облисілих ділянок голови в чоловіків спостерігається підвищений рівень протеїну простагландин, який перешкоджає росту волосся. Таким чином, ми ідентифікували збудник, із яким треба боротися».

Придушення росту волосся починається, коли протеїн потрапляє в рецептори на клітинах волосяних фолікул, каже проф. Коцареліс. За словами науковця, уже розроблено медичні засоби, здатні допомогти боротися із цим явищем, а деякі з них вже проходять клінічні випробування. Дослідники сподіваються, що їм удасться розробити препарати, які можна буде намащувати на шкіру голови та зупиняти облисіння, а можливо, навіть відновити втрачене волосся.

 Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply