Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Aug. 15, 2018

Що робити гіпертонікам «зі стажем»

Автор:

|

Червень 30, 2016

|

Рубрика:

Що робити гіпертонікам «зі стажем»

Гіпертонія

Щороку з настанням спеки їхнє самопочуття погіршується. У спеку хочеться пити, а медики забороняють вживати багато рідини через проблеми з нирками та серцем. То ж скільки і чого вживати у спеку, щоб не нашкодити собі і не спричинити погіршення стану?
«Улітку потрібно враховувати кілька факторів, які впливають на стан організму, — це підвищена температура та вологість або навіть сухість повітря, — рекомендує кардіолог Олег Лещук. — Під час спеки організм перегрівається, що призводить до порушення ритму серця та підвищення артеріального тиску».
Оскільки з потовиділенням втрачається рідина, то кров густішає. Як наслідок — підвищений ризик тромбоемболічних ускладнень, іншими словами, утворення тромбів у крові. Недарма хворим із серцево-судинними захворюваннями, особливо з гіпертензією й ішемічною хворобою, протипоказаний відпочинок у спекотних країнах, а рекомендовані місця з помірним кліматом. Адже потрапляючи у вологе середовище, така людина буде відчувати задишку через меншу концентрації кисню в повітрі. Гіпертонія ж діагностується приблизно у 60 % населення. Але, мабуть, найголовніша проблема — в різкій зміні погоди. Сьогодні — дощ, завтра — яскраве сонце, потім різко похолодало. Така погода сприяє перепадам тиску та навіть розвитку інфарктів. Людям із серцево-судинними захворюваннями слід частіше консультуватися зі своїм лікарем, не відмовлятися від підтримуючого курсу лікування у стаціонарі, щоб пережити жаркий період із найменшими ускладненнями.
«У спеку краще виключити з раціону солодкі газовані напої, каву, пиво та міцні алкогольні напої, — пояснює дієтолог Інна Гавриш. — Краще пити звичайну воду. На кожну тисячу споживаних кілокалорій рекомендується випивати близько 1 л води. Мінеральна вода — тільки столова. Скляна пляшка — краща за пластикову, а негазована вода корисніша за газовану, яка може порушити кислотно-лужну рівновагу в організмі».
На другому місці після води стоїть прохолодний, слабко заварений чай, бажано з лимоном. На третьому — соки та нектари з невеликим вмістом цукру. Але пити їх треба натщесерце або між прийомами їжі — за годину-півтори до або після їди. Й обмежитися двома-трьома склянками на день. Далі — молоко (з жирністю до 3,5 %) і кисломолочні продукти. Рідину бажано пити за півгодини до їжі або через годину після неї. За один раз не варто випивати більше як 150-200 мл, аби не навантажувати надміру серце та нирки. При фізичному навантаженні пити рекомендується до, під час і після занять. Пам’ятайте, вода температурою нижче 20 градусів за Цельсієм ніколи не втамовує спрагу, адже температура в шлунково-кишковому тракті людини — 36 градусів за Цельсієм і вище. Варто холодній рідині потрапити у шлунок, як загальмовуються процеси травлення та всмоктування, судини слизової кишечника рефлекторно стискаються від холоду, вода не надходить у кров і організм довго не може «напитися». До речі, якщо перетерпіти перше гостре бажання напитися, то спрага переноситься легше.

Оксана Нагірна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...