Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Tuesday, Feb. 19, 2019

Що переможе зайву вагу?

Автор:

|

Вересень 06, 2012

|

Рубрика:

Що переможе зайву вагу?

Учені зі США виявили особливий інґредієнт, який, якщо додавати його до йогуртів або прохолодних напоїв, здатний допомогти у боротьбі зі зайвою вагою, оскільки викликає почуття насиченості. Потенційний інструмент для корекції ваги — метилцелюлоза, білий порошок, який розчиняється в холодній воді, але під час нагрівання набирає форми гелю й стає схожим на желатин. Завдяки своїй зручній структурі цей згущувач застосовується в сотнях видів продуктів харчування, таких як випічка, солодощі, гострі закуски, готова їжа. Але він ніколи не використовувався для тамування голоду, розповідають дослідники.

«Цей інґредієнт може створювати відчуття ситості в людини, навіть якщо вона з’їла незначну кількість їжі, а в цьому випадку голод буде погамований і людина більше не поглинатиме продуктів», — заявив Карстен Гюеттерман, один з авторів дослідження. За його словами, учені переконалися, що після вживання нового продукту люди споживають менш калорійну їжу. Д-р Гюеттерман уважає, що наступне завдання — вивчити механізм дії метилцелюлози на шлунок і зрозуміти, як можна використовувати цей інструмент для корекції ваги.

Оновлений варіант метилцелюлози під назвою Satisfit-Ltg уже продемонстрував багатообіцяючі результати під час клінічних досліджень. Добровольці, які приймали цей інґредієнт, розповіли про зменшення почуття голоду. Відчуття ситості тривало як мінімум дві години до того моменту, коли їм було дозволено їсти стільки, скільки хочеться. Однак обсяг з’їденої ними їжі, як і кількість калорій, значно скоротився. Застосування метилцелюлози призвело до зниження споживання калорій на 13 %.

Дослідник стверджує, що традиційні версії метилцелюлози, використовувані в харчовій промисловості, зазвичай швидко проходять через шлунково-кишковий тракт і не працюють як елемент насичення. Його ж розробка набуває форми гелю, нагріваючись до температури тіла, і цей гель затримується в шлунку, перш ніж перейти в тонку кишку. Учені розглядають Satisfit-Ltg як потенційний інґредієнт для холодних продуктів харчування, таких як йогурти та смузи (прохолодний напій із ягід із крихтою льоду). Випробування нового препарату ще тривають.

Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...