Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 28, 2020

Самуель Гарріс — людина-музей

Автор:

|

Квітень 17, 2016

|

Рубрика:

Самуель Гарріс — людина-музей

Самуель Гарріс

Видатний американський фахівець із дитячої стоматології Самуель Гарріс народився 1903 року в Україні. Його батьки через рік виїхали до Канади. А 1910-го родина переселилася в США. Із 1924 року юнак навчався у Вищій стоматологічній школі Мічиґанського університету.
Усе своє життя він присвятив розвитку дитячої стоматології. 1927-го заснував Американське товариство дитячих стоматологів, був ініціатором і брав активну участь в організації 18 національних товариств стоматологів і Міжнародної асоціації дитячих стоматологів. Самуель Гарріс отримував нагороди Мічиґанського університету й Американського стоматологічного товариства. Його іменем названо Національний музей стоматології у Балтиморі (штат Меріленд) — філія Смітсонівського інституту.
Цей музей був відкритий 1996 року на території кампусу Університету штату Меріленд, де є найстаріший у світі стоматологічний факультет. 2003-го Конґрес США визнав його офіційним музеєм дантистів. Колекція музею містить 40 тис. експонатів, в т. ч. стоматологічні інструменти, меблі та предмети мистецтва, присвячені стоматології.
Національний музей стоматології розповідає своїм відвідувачам історію стоматології США та решти світу.
Музей демонструє численні артефакти з найдавніших часів, так чи інакше пов’язаних із стоматологією, гігієною порожнини рота та зубними майстрами. Тут можна побачити і сучасні розробки в галузі стоматології, наприклад, суперсучасний іригатор порожнини рота або новітнє крісло дантиста повністю під управлінням комп’ютера.
Родзинкою колекції є зубні протези, які належали Джорджу Вашинґтону, першому президентові США. Всупереч легендам і чуткам, вони — не дерев’яні, а виконані зі золота, слонової кістки, свинцю, а також людських, кінських і ослиних зубів. Популярністю у відвідувачів також користується колекція зубних щіток, що датуються від 1800 року до наших днів.
У музеї можна знайти і знамениті стоматологічні інструменти англійської королеви Вікторії, кабінет Ґріна Вердімена Блека, родоначальника стоматології як науки та сфери послуг і найвідомішого дантиста ХІХ ст.
Фахівцям буде цікава історична експозиція «Досвід посмішки», присвячена засновникові естетичної стоматології й автору багатьох бестселерів Ірвіну Смігелу. Звичайним відвідувачам, в т. ч. й дітям, цікаво побачити старовинні зубні щітки, скребки для чистки мови, інструменти, стару рекламу та мультфільми про гігієну порожнини рота і стоматологію.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply