Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 23, 2021

Про безкоштовні послуги сімейного лікаря в Україні

Автор:

|

Вересень 13, 2018

|

Рубрика:

Про безкоштовні послуги сімейного лікаря в Україні

Усі послуги первинної допомоги, які надає сімейний лікар, терапевт або педіатр, оплачуються медичному закладу з коштів платників податків (державного бюджету). Про це заявила Уляна Супрун, виконувач обов’язки міністра охорони здоров’я України.
За її словами, до списку входять не лише всі послуги, які надають лікарі первинної медичної допомоги, а також базові аналізи та дослідження. Кожен із цих аналізів можна пройти за призначенням сімейного лікаря, терапевта чи педіатра у закладі охорони здоров’я, де він веде прийом. Інші дослідження й аналізи за необхідності виконуються за спрямуванням вашого лікаря в поліклініках або лікарнях.
Якщо у медичному закладі у цих послугах відмовляють або вимагають гроші за них, Міністерство охорони здоров’я радить дізнатися, чи ваш заклад первинної медичної допомоги уже працює з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) на офіційному сайті Служби. Якщо медзаклад має угоду з НСЗУ, треба звертатися зі скаргою на Урядову гарячу лінію — 15-45. З осені у НСЗУ запрацює власний контактний центр, куди можна буде звертатися. Якщо ж ще не підписав договір із НСЗУ, треба звертатися зі скаргою до головного лікаря та/або у місцевий департамент чи відділ охорони здоров’я.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply