Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 26, 2020

Покращувати зір — за допомогою Tetris

Автор:

|

Травень 09, 2013

|

Рубрика:

Покращувати зір — за допомогою Tetris

Науковці знайшли незвичайний спосіб лікування амбліопії («ледачих очей»). Вони запропонували хворим зіграти у відому гру Tetris. Працівники Університету Мак-Ґілл (Монреаль) з’ясували, що гра, суть якої полягає в тому, аби розташовувати правильно випадкові фігури (їх потрібно скласти в цілу горизонтальну лінію без пробілів, щоби вони зникли з поля), може змусити обидва ока працювати скоординовано.

В експерименті взяли участь 18 дорослих добровольців. У підсумку виявилося, що Tetris діє набагато ефективніший за пов’язку, якою закривають здорове око, щоби працювало хворе. Найближчим часом фахівці планують з’ясувати, чи допоможе гра в лікуванні дитячої амбліопії.
За деякими оцінками, кожна 50-та людина потерпає від амбліопі (функціональне, оборотне зниження зору, при якому одне око майже або взагалі не задіяне в зоровому процесі), що часто супроводжується косоокістю (будь-яке аномальне порушення паралельності зорових осей обох очей). Лікування амбліопії передбачає закриття здорового ока оклюдером (спеціальна очна пов’язка), яку слід носити більшу частину дня протягом кількох місяців. Однак це створює дискомфорт.
Роберт Гесс спільно з колегами вирішив протестувати інший спосіб. Він запропонував дев’ятьом хворим, які грали в Tetris, спеціальні відеоокуляри, котрі змусять обидва ока працювати скоординовано. Решта піддослідних грала за дисплеєм звичайного монітора, спостерігаючи за грою одним оком. Через два тижні науковці порівняли, як змінилася робота очей у хворих. У тих, хто використовував відеоокуляри, спостерігалося поліпшення, чого не можна було сказати про пацієнтів із пов’язкою.
За словами д-ра Гесса, Tetris — гарна альтернатива до оклюдера. Він пропонує використовувати й інші ігри, які призведуть до аналогічного ефекту. «Змусивши обидва ока працювати скоординовано, ми зможемо поліпшити зір. Наш метод – кращий, ніж пов’язки, які є незручними, і дає змогу швидко домогтися бажаного результату», — коментує науковець.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply