Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Tuesday, Dec. 11, 2018

Ожиріння в людей науковці пов’язують із раком

Автор:

|

Вересень 15, 2016

|

Рубрика:

Ожиріння в людей науковці пов’язують із раком

Ожиріння

Надмірна вага або ожиріння збільшує ризик виникнення принаймні 13 видів раку. До такого висновку дійшли фахівці робочої групи Міжнародної агенції з вивчення раку, яке входить до Всесвітньої організації охорони здоров’я. Вони дослідили більше тисячі розвідок на предмет згадки в них зайвої ваги піддослідних.
Уже на першому етапі відбору стало зрозуміло, що ожиріння є у переліку недуг, які супроводжують п’ять видів раку: аденокарциноми стравоходу, колоректального раку, раку молочної залози у жінок у постменопаузі, раку матки та нирок.
Новий огляд пов’язує додаткові вісім видів захворювань із надлишковою вагою: два види раку шлунка — кардіального відділу та низу стравоходу, раку печінки, раку жовчного міхура, раку підшлункової залози, раку щитовидної залози, раку яєчників, раку крові, множинних мієлом і менінгіту — доброякісного типу раку мозку.
За словами Ґрема Колдіца, керівника робочої групи, а також професора медицини та хірургії в Університеті Вашинґтона в Сент-Луїсі, ці 13 видів раку загалом складають 42 % всіх нових діагнозів раку. Ожиріння пов’язане зі значними метаболічними та гормональними порушеннями, а також із хронічним запаленням, фактори, які можуть допомогти пояснити її зв’язок із раком.
Своєю чергою, Елізабет Плац, професор епідеміології Школи громадської охорони здоров’я в Університеті Джонса Гопкінса, котра не була залучена до дослідження, зазначає, що науковці проробили велику роботу і результати їхніх досліджень, зокрема, найперше треба взяти до відома жінкам. «Найсильніша асоціації, яку вони знайшли, це рак матки та в постменопаузі рак молочної залози. Це — важливі повідомлення, які жінки мають почути», — переконана вона. Для певних видів раку, група виявила, що чим гладша людина, тим імовірнішим є ризик цього захворювання.
Наприклад, рак ендометрії у жінок із нормальною вагою з індексом маси тіла (ІМТ) від 25 до 29,9 був на 50 % вищий за відносний ризик. Для жінок з ІМТ між 30 і 34,9 — більше ніж удвічі. У чотири рази більша вірогідність захворіти у жінок із ІМТ від 35 до 39,9, а у тих, хто має цей показник 40 або й більше ризик збільшений у сім разів. Група знайшла лише обмежену кількість доказів, що ожиріння може бути пов’язано з трьома додатковими видами раку: раку грудей у чоловіків, раку простати та найпоширенішою формою неходжкінської лімфоми.

До слова
Американські вчені з’ясували, за яких умов важливий для організму бежевий жир, що перетворюється на менш корисний білий. Ці знання дозволять не набирати зайву вагу. Науковці пояснили, що бежевий жир на білий перетворюють мітохондрії — клітинні органели, які виконують енергетичні функції. Здійснивши перетворення бежевого жиру на білий, компоненти піддаються внутрішньоклітинному руйнуванню. За допомогою контролю за експресією генів, які відповідальні за руйнування мітохондрій, можна регулювати перетворення типів жиру один в одного. Згідно з дослідженнями, миші, в яких було призупинене руйнування органел, що перетворюють бежеву тканину на білу, мали вищий рівень метаболізму і не страждали від ожиріння. У здорової людини є три типи жирів: білий, бежевий і коричневий. Перший зберігає енергію, але в надлишку викликає ожиріння та діабет. Другий часто вважають різновидом третього. Його особливістю є те, що він може перетворюватися на білий і це не дуже корисно для здоров’я. А третій зберігає тепло і пов’язаний із худорлявістю. Немовлята народжуються саме з такою тканиною.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...