Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 29, 2020

Остеопорозу передує зниження кальцію в організмі

Автор:

|

Червень 11, 2015

|

Рубрика:

Остеопорозу передує зниження кальцію в організмі

Остеопороз

Остеопороз — хронічне захворювання скелета, зумовлене зниженням мінеральної щільності кістки, порушенням якості кісткових білків, мікропереломами структур на мікроскопічному рівні, що призводить до підвищеного ризику переломів. Про це розповів ортопед-травматолог Юліан Вільчинський.
Щороку на планеті мільйон літніх людей ламає шийку стегна при простому падінні. Найчутливішими при остеопорозі є хребет, шийка стегна, кістки рук та зап’ястя. Навіть незначна травма може спричинити перелом. Іноді хребці ламаються навіть під вагою тіла. Небезпека остеопорозу полягає у тому, що він може перебігати безсимптомно або з мінімальними симптомами, маскуючись під остеохондроз хребта й артрози суглобів.
Вас повинні насторожити зміни в поставі (стареча сутулість), болі в поперековому та грудному відділах хребта після тривалого статичного навантаження (наприклад, сидячої роботи), раптова крихкість нігтів, руйнування зубів чи пародонтоз. Основні чинники ризику, що сприяють розвитку остеопорозу, — літній вік, нижча за 56 кг вага, родинна схильність, рання менопауза, пізній початок менструацій, аменорея, безпліддя, тривалий прийом деяких лікарських засобів, зниження рівня тестостерону й імпотенція у чоловіків.
На розвиток хвороби впливає й стиль життя (особливо в юнацькому віці, коли відбувається формування піку кісткової маси) — куріння, зловживання алкоголем, малорухливий спосіб життя, дефіцит кальцію та вітаміну D в їжі. Негативний ефект дають деякі супутні недуги — цукровий діабет, хвороби щитоподібної залози, ревматоїдний артрит, захворювання шлунково-кишкового тракту, онкопатологія тощо.
При вираженому остеопорозі діагноз підтвердить і рентгенівський знімок, а ось рання діагностика можлива тільки методом рентгенівської денситометрії, що дає змогу визначити вміст кальцію в зонах сканування (передпліччя, поперековий відділ хребта, ділянки тазостегнових суглобів), тобто там, де найчастіше трапляються переломи.
При остеопорозі у людини може зменшуватися зріст. З віком щільність кістки в хребцях знижується, за рахунок мікропереломів вони начесплющуються — звідси і зменшення зросту. «У моїй практиці були пацієнтки, в яких до 80 років ріст знизився на 12-18 см. Тому всім жінкам необхідно вимірювати зріст: при його зниженні більш ніж на 3 см остеопороз — найімовірніший. А це означає, що необхідне медикаментозне лікування для вторинної профілактики повторних переломів», — зауважує лікар.

Оксана Нагірна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply