Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Feb. 23, 2019

Органічні продукти — не кращі за інші

Автор:

|

Вересень 13, 2012

|

Рубрика:

Органічні продукти —  не кращі за інші

Американські вчені дійшли висновку, що для здоров’я людини органічна їжа не є кориснішою та безпечнішою за звичайну. Група фахівців зі Стенфордського університету проаналізувала 240 публікацій, що з’явилися в науковій літературі з 1966 року й були присвячені продуктам харчування. Зазначимо, що це дослідження є наймасштаб­нішим у цій галузі.

Так звана органічна їжа — вирощена без застосування отрутохімікатів, гормонів, антибіотиків тощо — позиціонується виробниками як більш корисна та безпечна для нашого здоров’я, ніж звичайна, оскільки вона є чистішою й містить більше вітамінів, мінералів і інших нутрієнтів. Крім того, органічні продукти часто вдвічі дорожчі за продукти, вирощені традиційними способами, але, незважаючи на це, їх популярність серед населення розвинених країн надзвичайно зросла за останні десятиліття. Так, у США з 1997-го по 2011 рік ринок органічної їжі збільшився з 3,6 до 24,4 млрд USD.

Автори зробили системний аналіз результатів 240 досліджень, 223 з яких було присвячено порівнянню вирощених органічним або звичайним методом фруктів, овочів, зернових, м’яса, молока та яєць, за рівнем вмісту мікроелементів, бактеріального й грибкового забруднення та вмістом пестицидів. Решта 17 публікацій стосувалися показників здоров’я населення на тлі споживаних продуктів харчування. Увесь масив проаналізованих даних був опублікований у науковій літературі починаючи з січня 1966 року.

Єдиною виявленою істотною перевагою органічних продуктів над звичайними в частці наявності в них вітамінів і мінералів є порівняно більш високий вміст у них фосфору, що, як зазначають автори, може бути корисним для людей, які страждають від дефіциту цього мікроелемента. Що ж до вітамінів, а також інших корисних речовин, то тут, усупереч усталеним уявленням, клінічно значущих для здоров’я людини відмінностей не було знайдено.

Зокрема, зазначають автори, білковий і жировий склад органічного та звичайного молока є приблизно однаковим, хоча в кількох публікаціях і були припущення про те, що органічне молоко може містити вищий рівень ненасичених жирних кислот. Дослідники також не знайшли переконливих свідчень того, що звичайні продукти — шкідливіші для здоров’я людини, ніж органічні.

 Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...