Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 16, 2021

Нігті розкажуть про здоров’я

Автор:

|

Січень 30, 2014

|

Рубрика:

Нігті розкажуть про здоров’я

Існує повір’я, що поява білих цяточок на нігтях попереджають про успіхи, а смужки — про подарунок. Однак лікарі не поділяють такої думки. Зате за зовнішнім виглядом нігтів можуть запросто визначити стан здоров’я людини. Здорові нігті мають приємний рожевий відтінок. А ось неприродна жовтизна свідчить про слабку печінку, а то й про жовтуху.

Яскраво-червоне забарвлення рогівки дає зрозуміти, що час перевірити кров, бо, швидше за все, у ній є надлишок червоних кров’яних тілець. Ніжна блакитна гама, на жаль, аж ніяк не свідчить про шляхетне походження, зате вказує на проблеми зі серцем. Якщо ж колір нігтів став білим, то, можливо, почалася анемія.
Утім, жовтуватий відтінок — звична річ для дівчат, котрі так і не змогли розлучитися із цигаркою. Найчастіше це – прямий наслідок шкідливої звички. Такий сюрприз може вам зробити й неякісний лак для нігтів, і навіть ліки (наприклад, тетрациклін).
Поперечні смужки на нігтях указують на погане харчування або хронічні хвороби. Цілком імовірно, що нігтям не вистачає вітаміну РР (ніацину), від якого залежить робота травного тракту та нервової системи. Поповнити нестачу цінного мікроелемента можна за допомогою зернового хліба, бобових і гречаної крупи. При порушеннях у роботі шлунково-кишечного тракту вітамін РР може погано засвоюватися. Тоді не обійтися без додаткової допомоги лікарів.
Білі цяточки свідчать про нестачу кальцію. Включіть до свого меню молочні продукти, абрикоси, креветки, огірки, морську капусту й кунжут. Повністю засвоїти кальцій допоможе вітамін D. Відвідайте гінеколога: білі цяточки на нігтях можуть попереджати й про гормональні збої.
Повільний ріст нігтів може бути наслідком хронічного стресу. Нервозність не приносить користі, натомість, викликає спазми судин, погіршує (або посилює) апетит. Стрес впливає на весь організм, і нігті реагують не в останню чергу. Забезпечте їм додатковий догляд. Робіть маски, частіше наносіть поживні креми та використовуйте засоби для посилення росту нігтів.
Ламкість і розшаровування — результат того, що ви не користуєтеся господарськими рукавичками під час миття посуду та прибирання. Запобігти розшаровуванню нігтьової пластини допоможе олія для нігтів і кутикули. Це зводить до мінімуму можливість травмування крихкої нігтьової пластини при манікюрі, оскільки добре діє на кутикулу, пом’якшуючи та розгладжуючи її.
Для поліпшення стану нігтів введіть у раціон холодець і заливне, тобто продукти, до складу яких входить натуральний желатин. У ньому багато цінних мікроелементів, корисних не тільки для нігтів, а також для суглобів і кісткової тканини.
Основні показники недуги, на які вказують нігті:
* великі, виступаючі, надто опуклі — слабке серце та легені, підозра на туберкульоз;
* надто ввігнуті — нестача заліза;
* короткі й пласкі — захворювання серця, підвищена чутливість до задухи, швидка втомлюваність;
* пласкі та викривлені — астма чи бронхіт;
* сплющені, ламкі — є глисти;
* ламкі жолобки на нігтях — вапняні відкладення на стінках судин;
* покриття на нігті схоже на відкладення солі — захворювання шлунково-кишкового тракту;
* смужки та вкраплення на нігтях — захворювання селезінки та тонкого кишечника.
* нігті трикутної форми — проблеми з хребтом і спинним мозком.

Ірина Хома

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply