Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Tuesday, May. 21, 2019

Немає декларації з лікарями, не буде й безкоштовного лікування

Автор:

|

Листопад 30, 2017

|

Рубрика:

Немає декларації з лікарями, не буде й безкоштовного лікування


Уже з січня 2018 року в Україні починає діяти медична реформа. Але у Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) наголошують: шукати собі лікаря варто вже. Як тільки у закладі з’являється приписна кампанія, пацієнт під час першого візиту має повідомити, з яким лікарем хоче укласти угоду.
Підписуючи декларацію, пацієнт повідомляє Національну службу здоров’я України про свої взаємини з лікарем. Тож фінансування медичних послуг буде здійснюватися саме на основі цього документа. Важливо, що у ситуаціях, коли людина потребує екстреної меддопомоги, лікар мусить її надати, незалежно від того — підписана така декларація чи ні. Однак така схема працюватиме лише до 2020 року. Тоді ж, коли медична реформа запрацює повністю, лікар має право відмовитися обслуговувати пацієнта, котрий не хоче підписувати декларацію.
Пояснюють це тим, що з 2020-го медик буде отримувати гроші винятково за тих пацієнтів, з котрими мають угоду. «Пацієнт зможе за власний кошт купити у лікаря необхідні йому медичні послуги, не підписуючи з ним декларацію. Це не є незаконним, але не регулюється державою й оцінка якості цих послуг залишиться поза системами державного контролю якості», — заявили у МОЗ.
Щодо фахівців вузького профілю, тобто вторинної та третинної ланки, то вони ще два роки працюватимуть у звичному режимі. Однак уже з 2020 року Національна служба охорони здоров’я буде оплачувати й їхні послуги, які увійдуть в програму медичних гарантій. «Ці послуги будуть надавати безоплатно, якщо пацієнт звернувся за спрямуванням сімейного лікаря або терапевта чи педіатра», — наголошують у МОЗ. Водночас обирати собі спеціаліста і навіть заклад пацієнт також має право самостійно.
Як писав «Міст», 19 жовтня Верховна Рада прийняла медичну реформу. В результаті медична реформа гарантує українцям абсолютно безкоштовно послуги екстреної, первинної та паліативної допомоги. За словами Уляни Супрун, виконувача обов’язки міністра охорони здоров’я, не доведеться також за лікування дітей до 16 років, термінову хірургію та медичну реабілітацію.

Тетяна Дзяма, «Львівська газета»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...