Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 4, 2020

Науковці знайшли джерело живлення всередині людського організму

Автор:

|

Листопад 22, 2012

|

Рубрика:

Науковці знайшли джерело живлення всередині людського організму

Група науковців із Массачусетського технологічного інституту й Гарвардського університету стверджує, що всередині організму ссавців, зокрема людини, є природна «батарейка», здатна до живлення електронного пристрою. Джерелом живлення може стати прихована глибоко у внутрішньому вусі камера з іонами, яка виробляє електричний потенціал для керування сигналами нейронів.

Під час експерименту на морських свинках дослідникам уперше вдалося забезпечити живлення імплантованого електронного пристрою від такої природної «батарейки». Науковці імплантували електроди в «біологічні батарейки» у вухах морських свинок. До електродів прикріплялися малопотужні електронні пристрої. Слух свинок не постраждав після імплантації, а пристрої змогли передавати дані про хімічні умови у вусі на зовнішній приймач.
«У минулому люди вважали, що місце, де є високий потенціал, недоступне для пристроїв-імплантатів, і будь-яке втручання є дуже небезпечним. Протягом 60 років ми знали про те, що така батарейка існує, але ніхто навіть не намагався використовувати її для живлення корисної електроніки», — пояснив отохірург Костянтин Станкович.
Вухо перетворює вібрації барабанної перетинки на електрохімічні сигнали, які потім обробляються мозком. Розташований у вусі батарейний відсік розділений мембраною, деякі з клітин якого вміють перекачувати іони. Дисбаланс іонів натрію та калію на різних боках мембрани створює електричну напругу.
Хоч ця напруга є найвищою в організмі, вона все ж дуже невзначна. Для її використання необхідно працювати з украй малопотужними електронними чіпами. Для цього схема управління чіпом має бути дуже спрощеною, що й реалізували дослідники.
Проте сам чіп поки що розміщається за межами вуха морської свинки — учені вживляли тільки електроди по обидва боки мембрани. Але розмір пристрою — уже досить малий і дає змогу розмістити його прямо у вусі. У майбутньому, переконані науковці, коли можна буде перейти від експериментів на тваринах до випробувань на людях, їхня розробка знайде застосування в слухових апаратах або в пристроях, що стежать за рівновагою. Крім того, можна буде створювати нові ефективні діагностичні алгоритми, що базуватимуться на значеннях напруги у внутрішньому вусі у різних хворобливих станах людини.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply