Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 18, 2018

Масові смерті від грипу

Автор:

|

Січень 21, 2016

|

Рубрика:

Масові смерті від грипу

Грип

В Україні порівняно з минулим роком на 10 % збільшилася кількість смертельних випадків від грипу. Так, в Одесі вже померло 28 осіб, а у Вінниці — 25. Про це повідомила Ірина Сисоєнко, народний депутат України від «Самопомочі» та заступник голови парламентського комітету з питань охорони здоров’я.
За її словами, в Україні по всіх реґіонах збільшуються захворювання на грип H1N1, а кількість смертей — дуже велика. Найбільша кількість смертельних випадків у Вінниці, Одесі, Харкові, Києві та Київській області. Також п. Сисоєнко зазначила, що на грип уже захворіли 5,7 % усього населення України. З них 70 % — це діти та вагітні жінки. Депутат заявила, що зараз терміново потрібно інформувати населення про те, що відбувається в державі з грипом.
Проаналізувавши смертельні випадки, Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України повідомило, що всі вони сталися через несвоєчасне звернення за медичною допомогою до лікарів. «Буду стежити за роботою медичних закладів в Україні. Особливо у мене викликає занепокоєння 25 смертей у Вінниці, де п’ять із них — унаслідок грипу В, що має полегшену форму порівняно з H1N1. Тому будемо розбиратися, чому так сталося», — написала Ірина Сисоєнко у Facebook.
При цьому, за її словами, в Україні з попередніх запасів залишилося тільки 1,5 тис. упаковок «Таміфлю», які розвезуть у реґіони. Депутат додала, що за необхідності уряд Литви готовий надати Україні гуманітарну допомогу.
Також в Україні спостерігається гостра нестача реагентів і тест-систем для діагностики грипу. Про це заявила Любов Некрасова, голова Центру з контролю та моніторингу захворювань МОЗ. За її словами, засоби діагностики дістаються медикам з великими труднощами, при чому мова йде не тільки про грип, від якого вже померли десятки українців. «У нас немає реагентів не тільки проти грипу, а й проти дифтерії та правця. У нас немає протиправцевої сироватки, немає діагностикумів проти сальмонельозу», — наголосила чиновниця.
Вона також висловила думку про те, що дефіцит реагентів в Україні виник через припинення поставок тест-систем із Росії та через зависоку ціну на європейські аналоги. «Одна тест-система з Європи коштує близько 20-24 тис. грн. Хотілося б, щоб асоціація з Європейським Союзом дала нам можливість отримувати європейські реактиви за доступними цінами і ми могли ними користуватися», — додала експерт.
Крім того, за словами п. Некрасової, в Україні немає централізованої системи закупівель тест-систем і реагентів. «Наш центр закуповує реагенти з разового ввезення. Ми просимо дозвіл, оформляємо одну тест-систему чи дві і робимо закупівлю», — пояснила вона.
А тим часом у Мелітополі Запорізької області від грипу померла медсестра поліклініки. Жінці було всього 42 роки. Її шпиталізували в стаціонар із високою температурою, однак уже було запізно. 19 січня МОЗ підтвердило смерть від грипу 51 українця.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...