Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 4, 2020

Людей лікуватимуть нанороботи

Автор:

|

Листопад 29, 2012

|

Рубрика:

Людей лікуватимуть нанороботи

Замість пігулок – укол із наномашинами: учені з Північно-західного Університеті США вигадали спосіб лікування більшості хвороб за допомогою нанотехнології. Науковці створили мікроскопічні машини, які організм людини не сприймає за чужорідне тіло. За їх допомогою можна лікувати більшість сучасних хвороб. Нанороботи, як і лейкоцити, блокують віруси й інфекції. Утім, на відміну від власних захисних клітин людини, штучні — керуються лікарями.

Учені переконані, що цю особливість можна використати в лікуванні склерозу. При цьому захворюванні імунна система помилково атакує мієлінову оболонку нервових волокон у головному та спинному мозку. Волокна стають нечутливими, а в людини з’являються симптоми хвороби. Нанороботи, прикріплені до антигену мієліну дозволяють перезавантажити імунну систему, аби вона не сприймала оболонки нервових волокон як чужорідне тіло. Контрольований вплив на імунну систему й інфекції вчені також планують використати в боротьбі з раком.
«Наше відкриття — це справжня революція в медицині. Зокрема, коли йдеться про хвороби, спричинені самою імунною системою. Тепер ми можемо вводити потрібний антиген, а нанороботи доправлять його саме туди, де він потрібен», — пояснює професор мікробіології Стівен Міллер. Наразі нова технологія успішно пройшла випробування на мишах, і в неї попереду ще додаткові тестування. Однак Адміністрація з питань продуктів і ліків США вже ухвалила винахід, який, за підрахунками експертів, значно здешевить лікування більшості хвороб.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply