Новини для українців всього свту

Friday, Nov. 27, 2020

Лазня парить — здоров’я дарує!

Автор:

|

Березень 01, 2012

|

Рубрика:

Лазня парить — здоров’я дарує!

Лазня як спосіб зміцнення здоров’я та боротьби з різними недугами належить до традицій багатьох народів. На підставі наукових досліджень виявлено, що раціонально побудована лазнева процедура схожа на спортивне тренування: поступово наростає навантаження на серцево-судинну систему й інші органи. Особливо лазня корисна для тих, хто має сидячу роботу, тому що добре компенсує брак руху, покращує такі показники, як сила, витривалість, поліпшує координацію рухів.

Як написано в одному стародавньому трактаті, обмивання дає чоловікові десять переваг: ясність розуму, свіжість, бадьорість, здоров’я, силу, красу, молодість, чистоту, приємний колір шкіри й увагу красивих жінок. Зазначимо, що той, хто розуміється на парній лазні, ходить туди не так, щоби помитися, як погрітися й пропотіти.

Прогрівання призводить до благотворної зміни функціонального стану органів і систем організму, посилення обміну речовин, сприяє розвитку захисних і компенсаторних механізмів. Пояснюється це сприятливою дією тепла та потіння на серцево-судинну, дихальну, теплореґулюючу й ендокринну системи у більшості людей. Лазня заспокоює нервову систему, відновлює бадьорість, підвищує розумові здібності.

За один сеанс виділяється від 500 до 1500 г поту. Піт забирає із собою не тільки надлишки тепла. Із ним виходять назовні солі натрію, хлориди, сечовина — кінцеві продукти обміну, шкідливі, або, як кажуть медики, токсичні для людини. Із потом із м’язових волокон видаляється молочна кислота, яка розглядається фізіологами як основний продукт утоми. Напевно, тому після відвідин лазні в усьому тілі відчувається незвичайна легкість.

Банна процедура сприяє енерґійному виведенню шлаків, а отже, полегшує роботу нирок, покращує водно-сольовий баланс. Лазня посилює й білковий обмін. А білки — фундамент усього живого, без них неможливе життя.

Лазня до того ж підвищує стійкість організму до холоду. Судини отримують своєрідну гімнастику через різку зміну температур, у парній вони розширюються, а під дією прохолодного повітря або холодної води — звужуються. Лазневий жар створює стерильне середовище. Доведено, що навіть після величезної кількості відвідувачів на полиці в парній не було виявлено хвороботворних бактерій.

Банний жар розширює й ретельно очищає пори всього тіла, видаляє бруд, знімає з верхнього шару шкіри віджилі, омертвілі клітини. Ніяка, навіть найефективніша, косметична маска не здатна замінити лазню. Після кількох її відвідин поліпшуються фізіологічні властивості шкіри, нормалізується жировий обмін, покращується кровопостачання.

Завдяки рясному потовиділенню активуються окислювальні процеси — краще засвоюються білки, жири, вуглеводи, мікроелементи, що неабияк сприяє втраті ваги.

Аби лазнева процедура давала максимальну користь, потрібно дотримуватися певних правил. У жодному разі не можна входити в парну при загостренні хронічних захворювань, при підвищеній температурі тіла, після перенесеного інфаркту міокарда, при серцевих захворюваннях з ознаками тахікардії, гіпертонії, при вираженій анемії, при епілепсії, гепатиті, при захворюваннях шкіри, очей, вух, статевих органів, під час вагітності та менструації.

«Родзинка» лазні — це віник. Робота ним — один із різновидів спеціального масажу, досить трудомісткий і з безліччю прийомів. При такому масажі захоплюється якнайбільше гарячого повітря згори та хвилею опускається на людину. Використовувати віник або робити масаж краще під час другого й третього заходу в парну. Найпоширеніші віники — березові та дубові.

І, звичайно, яка ж лазня без холодної води? Але не ризикуйте без звички після парної занурюватися в холодний басейн! У жодному разі не можна пити холодної води, найкраще — гарячий чай із настоєм ароматних трав.

Усе ваше перебування в лазні має обмежитися двома-трьома годинами, але не більше! У цей проміжок повинні вкластися всі етапи — підготовка до парної, перебування в парній, миття та відпочинок. До речі, лазнева одіссея мусить закінчуватися миттям із милом.

«Стимул-сауна» розташована на кордоні Етобіко й Міссісаґи. Тут ви можете насолодитися традиційною лазнею, фінською сауною та парною (steam room). У нас є басейн із холодною водою, затишні кімнати відпочинку, більярд, ресторан і бар.

Наша адреса:

1310 Dundas St. East, Unit 14, Mississauga, ON L4Y 2C1.

Teл.: 647-427-3940. www.steamulsauna.com

Відчуйте себе молодим і свіжим! Подаруйте собі ці маленькі миті радості та задоволення. З легкою парою! Спеціальна пропозиція для нових клієнтів — знижка $5 на перші відвідини!

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply