Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 28, 2020

Користь від червоного вина — перебільшена

Автор:

|

Травень 22, 2014

|

Рубрика:

Користь від червоного вина — перебільшена

Келих вина може бути зайвим

Червоне вино може бути не настільки добрим, як ви сподіваєтеся. Про це заявляють учені, котрі дослідили інгредієнт напою, який, як вважалося раніше, може покращувати здоров’я. Команда науковців досліджувала здоров’я близько 800 селян з Італії, щоби побачити, чи місцевий напій має якийсь помітний вплив на їхнє самопочуття. Вони не знайшли жодних доказів щодо того, що винний інгредієнт ресвератрол може лікувати хвороби серця чи сприяти продовженню життя.
Фонд British Heart проводив своє власне дослідження ресвератролу. Багато дослідників намагалося пояснити, чому у Франції – низький рівень серцево-судинних захворювань, незважаючи на те, що жителі країни споживають їжу з високим вмістом жирів. Деякі вчені пов’язували це зі вживанням червоного вина. Дослідження засвідчили, що споживання червоного вина, темного шоколаду та ягід зменшує запальні процеси. Науковці припустили, що це відбувається завдяки спільному компоненту цих продуктів – ресвератролу.
Водночас, Річард Семба зі Школи медицини Університету Джонса Гопкінса, і його колеги не виявили жодних доказів, які би це підтверджували. Вони обрали для дослідження два невеликих міста в Тоскані й 783 літніх людей, котрі мешкають там. Добровольці докладно звітували про свої щоденні дієти, а також здавали зразки сечі для аналізів.
Протягом дев’яти років експерименту померло 268 людей, 174 – мали серцеві захворювання, а 34 — занедужали на рак. Але речовина ресвератрол не була пов’язана з випадками смерті, ризиками серцево-судинних захворювань чи розвитку раку. Також це не було пов’язано з будь-якою з хвороб крові.
За словами проф. Семби, дослідники не знайшли підтвердження того, що певні продукти є корисними, тому що містять ресвератрол. «Історія ресвератролу є історією одного випадку, коли було багато галасу про його корисність для здоров’я. Це твердження не витримало випробування часом», — зазначив учений. Він стверджує, що всі переваги вина, темного шоколаду або ягід, якщо вони є, повинні бути наслідком інших спільних інгредієнтів. І не зрозуміло, скільки всього цього доведеться з’їсти чи випити. «Це — складні продукти, і з нашого дослідження випливає, що покращення здоров’я, імовірно, не є пов’язане з ресвератролом», — зазначив Річард Семба.
Морін Талбот, старша медсестра кардіологічної лікарні British Heart Foundation, повідомила, що результати цього дослідження не змінять дієтичних рекомендацій: люди повинні їсти багато фруктів, овочів і цільнозернових продуктів. Науковці запевняють, що є потреба в подальшому вивченні ресвератролу, а також його впливу на серцево-судинну систему.
Бі-бі-сі-Україна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply