Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 28, 2020

Італійський хірург спромігся успішно пересадити голову

Автор:

|

Вересень 29, 2016

|

Рубрика:

Італійський хірург спромігся успішно пересадити голову
Серджіо Канаверо

Серджіо Канаверо

Італійський хірург Серджіо Канаверо, керівник проекту з пересадки голови росіянина Валерія Спиридонова, успішно провів пробну операцію. Експеримент був поставлений на миші та собаці. Лікар не відрізав повністю голови тваринам, а тільки хребет. Саме складність його відновлення й є головною перешкодою для проведення повноцінної пересадки. Відновити зв’язку між тисячами нейронів фахівця вдалося за допомогою поліетиленгліколю, введеного в уражені ділянки спинного мозку.

Валерій Спиридонов

Валерій Спиридонов

Нагадаємо, що приблизно півтора року тому д-р Канаверо оголосив про запуск амбітного проекту HEAVEN/AHBR, у рамках якого він має намір пересадити голову добровольця на донорське тіло. Валерій Спиридонов, 30-річний програміст із Росії, погодився стати першою людиною, котра піддасться цій операції.
Валерій страждає спінальною атрофією м’язів. «Чи боюся я? Звісно, боюся. Але це не тільки страшно, а й дуже цікаво. Але вам потрібно збагнути, що у мене не такий уже великий вибір. Якщо не скористаюся цим шансом, моя доля буде дуже сумною. З кожним роком мені стає все гірше», — каже чоловік.
Вартість 36-годинної операції складе 7,5 млн USD. Донором тіла стане людина, чий мозок помер, але саме тіло — здорове. Для проведення операції тіла пацієнта та донора охолодять до 15 градусів, аби знизити ризик смерті від нестачі кисню і при цьому уберегти органи від змін у результаті впливу низької температури.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply