Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 30, 2020

Хвороби в паспорт не заглядають

Автор:

|

Серпень 27, 2015

|

Рубрика:

Хвороби в паспорт не заглядають

Хворий

Медики зазначають, що чимало недуг, які ще кілька років тому вважали «віковими», стрімко молодшають. «Захворювання опорно-рухового апарату, органів травлення, порушення зору — зараз поширені серед молоді», — стверджує Зіновій Митник, колишній міністр охорони здоров’я України. Крім того, медики вирізняють значне омолодження серцево-судинних та ендокринних патологій. «Омолодження» хвороб серця лікарі пов’язують насамперед із неправильним способом життя — нездоровим харчуванням, курінням, надмірним вживанням алкоголю, а також із надлишковою масою тіла. До основних факторів, що впливають на поширення недуг серед школярів є екологія й якість харчування.
Одна з перших недуг, що вражає молодих людей — артеріальна гіпертензія. Загалом зустрічається у двох формах: первинній — тобто без визначеної причини і вторинній — пов’язаній із певними патологіями. До вторинної гіпертензії найчастіше призводять хронічні захворювання нирок, вроджені вади розвитку аорти. У зоні ризику — також підлітки зі схильністю до ожиріння та діти гіпертоніків. А оскільки лікування цих двох різних форм відбувається по-різному, то дуже важливо виявити саме причину захворювання. Насамперед лікарі кажуть про спадковий характер захворювання — високі показники артеріального тиску в обох батьків, діти піддаються стресам, їдять нездорову їжу, мало рухаються. Лікарі зазначають, що первинна гіпертензія у дітей — близько третини всіх випадків. Але завжди потрібно виключити вторинне підґрунтя, коли тиск підвищується, наприклад, при вродженій патології нирок чи серця. Хвороба у дітей часто має тимчасовий характер, і за нормалізації режиму тиск знижується. Гіпертонією супроводжуються ендокринні захворювання — посилення функції щитоподібної залози чи надниркових залоз.
Ще одна хвороба століття — цукровий діабет. Якщо 2004 року на Львівщині діагноз цукровий діабет було поставлено 34 дітям віком до шести років, то зараз їх уже 89. За словами Юрія Єріна, головного дитячого ендокринолога Львівщини, якщо ваша дитина народилася з вагою до 2,5 кг або більше 4 кг, вона — в групі ризику. «Якщо ви або ваші рідні хворіють на цукровий діабет, треба також бути уважними, бо хвороба може дати про себе знати через покоління», — зазначає лікар.
Сколіоз — також серйозна проблема серед школярів. «Статичне, часто неправильне сидяче положення впродовж кількох годин призводить до формування стійких деформацій хребта. А негаразди з поставою стосуються не тільки естетичного боку питання, а й психологічного: згорблені підлітки — більше закомплексовані. Важливий тут — і фізіологічний аспект, оскільки тільки правильне положення тіла, за якого м’язи напружуються оптимально, сприяє повноцінній роботі внутрішніх органів», — зазначив Юрій Гула, завідувач відділення загальної практики Львівської комунальної шостої міської поліклініки.
«У підлітковому віці у дітей проявляються психосоматичні захворювання, вони скаржаться на біль у животі, підвищену температуру та головний біль. Зазвичай таким чином реагує організм підлітків на непрості взаємини з педагогами, батьками й однолітками», — стверджує дитячий психолог Віктор Сидор. — Нервова система підлітків функціонує дещо інакше, ніж у дорослих. У підлітків збудження нервових процесів переважає над гальмуванням, і така нестійкість нервової системи провокує зміни у функціонуванні життєво важливих органів і систем. Симптомами такого стану зазвичай буває підвищена збудливість, пітливість, яскраво виражені емоційні реакції на мінімальні стресові ситуації. До всього цього треба додати гінекологічну патологію дівчаток (зазвичай, відхилення в становленні нормальних циклів), поведінкові та психологічні проблеми: часті депресії, розлади сну, девіантна поведінка (куріння, алкоголізм, наркоманія).
Як настанову батькам, лікарі радять не залишати своїх дітей сам на сам із їхніми проблемами, краще допомогти порадою. З дітьми слід бути відвертими — так ви вбережете здоров’я своєї дитини.

Оксана Нагірна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply