Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 17, 2019

Християн вигнали із Судану

Автор:

|

Квітень 05, 2012

|

Рубрика:

Християн вигнали із Судану

Щонайменше 700 тис. християн мають залишити Судан, позаяк ця країна позбавила їх громадянства. «До 8 квітня вони повинні виїхати з «категорично ісламського» Судану. В інакшому разі, вони будуть «розглядатися як іноземці», що вкрай небезпечно при режимі, який надзвичайно вороже ставиться до немусульман і неарабів.

Більшість християн утекла на північ Судану під час тривалої громадянської війни, що врешті-решт призвела до появи на мапі світу нової країни — Республіки Південний Судан. Тепер їм доведеться повертатися — Судан позбавив їх громадянства. «Є побоювання, що чимало християн, котрі залишаться в Судані після завершення крайнього терміну, зіштовхнуться з переслідуваннями чи вимушеною репатріацією», — уважають експерти. Вони не виключають, що масова втеча спровокує гуманітарну катастрофу, коли й у Судані, і в Південному Судані становище залишається дуже важким.

Зараз молода держава Південний Судан опинилася перед продовольчою кризою: посуха знищила всі зернові. За даними ООН, від браку продовольства там може постраждати майже 5 млн людей, мільйону з них загрожує голод. Прибуття біженців тільки погіршить цю ситуацію.

 Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...