Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 30, 2020

Гормон, що відповідає за чоловічу вірність

Автор:

|

Листопад 22, 2012

|

Рубрика:

Гормон, що відповідає за чоловічу вірність

Окситоцин часто називають «гормоном кохання»: він зміцнює соціально-психологічні зв’язки, покращує емоційне взаєморозуміння між закоханими й між батьками та дітьми. Причому в нього є й негативні ефекти: він зменшує довіру до сторонніх, іноді навіть провокуючи необґрунтовану аґресію до чужої людини. Тобто, дія окситоцину суттєво залежить від соціального контексту, тобто від того, із ким і в яких стосунках перебуває індивідуум.

Дослідники з Боннського університету (Німеччина) виявили ще один ефект у «гормону кохання»: він допомагає чоловікам зберігати вірність партнерці. Узагалі, відомо, що окситоцин підтримує моногамію в диких тварин, інакше кажучи, знижує ймовірність подружньої зради. Але то – у тварин, а як же в людини?
Для експерименту запросили 86 гетеросексуальних чоловіків, яким за допомогою назального спрею давали дозу окситоцину або плацебо. Після цього випробувані опинялися віч-на-віч із вродливою дівчиною, і від них вимагалося визначити, із якої відстані їм із нею комфортніше спілкуватися.
Виявилося, що окситоцин збільшує індивідуальну територію в чоловіків, але тільки в тому разі, якщо вони вже перебувають у романтичних стосунках. Вільні представники чоловічої статі легко спілкувалися з дівчиною, коли між ними було від 50 до 60 см. Чоловіки зі сталими взаєминами після обробки окситоцином не підпускали до себе красунь ближче, ніж на 70-75 см.
В іншій серії дослідів чоловіки повинні були відсовувати або присувати до себе різні фото із зображеннями або вродливих жінок (варіант — гарні пейзажі), або чогось огидного (відірвані частини тіла тощо). Зрозуміло, що жінок хотілося розглянути ближче, але під дією окситоцину добровольці реагували на прекрасну стать слабкіше, із помітною затримкою. Із цього дослідники роблять висновок, що окситоцин зміцнює моногамність, змушуючи чоловіка цуратися сторонніх красунь. Крім того, підтвердилася характерна властивість окситоцину — залежність його проявів від соціального контексту; у цьому випадку — від особистого статусу чоловіка.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply