Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 27, 2021

Ходьба — також фітнес!

Автор:

|

Вересень 04, 2014

|

Рубрика:

Ходьба — також фітнес!
Багато ходити — довго жити

Багато ходити — довго жити

Багато хто вважає, що фітнес — це тривалі заняття на тренажерах або година аеробіки щодня. А прогулянки пішки — яка з них користь? З цим запитанням ми звернулися до реабілітолога Остапа Боровича. «Ходьба — це дуже фізіологічний, тобто найприродніший для організму різновид навантаження, — розповідає лікар. — Опорно-руховий апарат людини пристосований для ходьби ідеально, адже саме при ходьбі всі м’язи та суглоби працюють правильно і не відчувають травмуючих перевантажень.

Деякі вчені називають ходьбу рефлекторним актом або навіть «керованим падінням». Крок — це нахил і падіння вперед, якому перешкоджає нога, поставлена на землю перед корпусом. У будь-якому разі, ходити — набагато краще, ніж стояти, і вже точно корисніше, аніж сидіти. Ходьба звичайним, неквапливим кроком дає навантаження низької інтенсивності. Тому вона підходить людям будь-якого віку й будь-якої фізичної форми. Причому ходити можна досить довго, не боячись надмірно перевантажити суглоби та м’язи чи перевтомитися.
Щоб отримати навантаження помірної інтенсивності, треба просто перейти з прогулянкового кроку на швидкий. Аби займатися цим корисним видом фітнесу, не потрібна жодна спеціальна підготовка або особливі умови. Для цього навіть не треба виділяти окремий час — можна просто проходити пішки хоча б частину відстані, яку ви зазвичай проїжджаєте на транспорті. Навіть таке навантаження має ефект, адже тренує організм та поліпшує стан нервової системи. Піша прогулянка добре допомагає прокинутися вранці або перемкнутися з «офісного режиму» на відпочинок, позбутися наслідків стресів, розслабитися, почуватися більш комфортно і навіть нормалізувати сон.
Ходьба пішки — це ще й корисне кардіонавантаження, іноді прогулянки можуть стати допоміжним тренуванням, підготувавши серцево-судинну систему до інтенсивніших занять. Тим, хто давно не тренувався, і лише планує зайнятися спортом, варто почати з легких пробіжок. Спершу гуляйте по півгодини і поступово збільшуйте тривалість ходьби. Основне завдання на початку тренувань — збільшення витривалості та зниження ваги. Аби посилити витривалість, треба ходити не менш як півгодини на день. А для того, щоб спалювати зайвий жир, а не тільки витрачати вуглеводи, доведеться безупинно займатися понад 45 хвилин. Наступний етап — чергування періодів ходьби та пробіжки. Розпочніть із ходьби, потім трохи пробіжіться, знову перейдіть на крок. Зробіть кілька таких циклів і закінчіть тренування ходьбою.

Оксана Нагірна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply