Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Feb. 23, 2019

Електронні цигарки — небезпечні

Автор:

|

Вересень 13, 2012

|

Рубрика:

Електронні цигарки — небезпечні

Незважаючи на те, що електронні цигарки просуваються рекламою як безпечна альтернатива до традиційних тютюнових виробів, вони можуть спричинити порушення в роботі легень, ствер­д­жують грецькі вчені. Їхні дослідження були представлені на щорічному конґресі Європейського респіраторного товариства, що проходив у Відні. Зазначимо, що електронні цигарки доставляють нікотин у легені за допомогою водяної пари, а не диму, не включаючи в процес куріння стадію горіння.

Науковці з Афінського університету вирішили оцінити короткотерміновий ефект від використання електронних цигарок серед різних категорій людей, зокрема тих, хто поки що не скаржився на здоров’я, а також курців, що вже мають легеневі проблеми. В експерименті взяли участь восьмеро добровольців, котрі ніколи не палили тютюну, а також 24 курці, 11 з яких мали здорові легені, а 13 — страждали на хронічні обструктивні захворювання легень або астму.

Кожен з учасників курив електронну цигарку протягом десяти хвилин. Дослідники вивчали стан їхніх дихальних шляхів за допомогою кількох тестів, включаючи спірометрію (метод, що вимірює об’єм легенів за силою видиху). Результати продемонстрували, що в усіх добровольців електронні цигарки викликали збільшення опору дихальних шляхів (у подоланні цього опору й полягає нормальна легенева функція), що тривало до десяти хвилин. Серед тих, хто ніколи не курив, цей показник склав від 182 до 206 %. У курців із нормальними показниками спірометрії збільшення опору дихальних шляхів склало від 176 до 220 %. У тих, хто страждав на астму або хронічну хворобою легень, електронні цигарки не спричинили негайного ефекту на зазначений показник.

«Ми наразі не знаємо точно, чи можуть такі продукти, як електронні цигарки, бути безпечнішими за звичайні, як про це заявляють їхні виробники. Це дослідження допомагає нам зрозуміти, що такі продукти можуть бути потенційно небезпечними», — заявила Крістіна Грацу, одна з авторів і член комітету з тютюноконтролю в Європейському респіраторному товаристві. За її словами, потрібні додаткові дослідження, щоби зрозуміти, яким є довготерміновий вплив від куріння електронних цигарок на здоров’я людини.

Роман Журба

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...