Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 23, 2021

Біль у спині: як уникнути страждань

Автор:

|

Вересень 11, 2014

|

Рубрика:

Біль у спині: як уникнути страждань

Хребет

Невинний рух, нахил, поворот корпуса, й ось уже неможливо розігнутися, повернутися чи нахилитися. Буквально за хвилину в попереку може оселитися жахливий біль, заслонивши собою все навколо та пускаючи під укіс плани на найближчий час. На жаль, таке трапляється часто й із багатьма з нас. Це — наша платня за еволюцію. Платня за можливість ходити на ногах. Невже інакше ніяк не можна?

Спробуймо це з’ясувати. Кожної миті наше тіло відчуває дію сили тяжіння. Наш хребет буквально стискається, коли ми працюємо в офісі сидячи за столом. Наш хребет страждає від струсів під час їзди в транспорті. І він же, наш багатостраждальний хребет, зазнає колосального перевантаження, коли ми через незнання неправильно нахиляємося, щоби зашнурувати черевики.
Слабкість, оніміння кінцівок — симптоми, які не варто ігнорувати. Що робити, якщо вас «прострелило» або в спині оселилася стійка хвороблива важкість? Треба пройти обстеження на магнітно-резонансну томографію й визначити природу болю. А далі вже – діяти згідно з рекомендаціями фахівців. Але краще – усе-таки не доводити свою спину до такого стану. Зробити це не так уже й важко. Для цього спробуйте виконувати нескладні правила, які ми сформулюємо в десятку пунктів.

Рухайтесь
Підтримуйте ваше тіло в здорових параметрах, контролюйте вагу, давайте тілу регулярні фізичні навантаження, уникайте сидячого способу життя, щоби запобігти ослаблення м’язів спини та пов’язаного із цим ризику травматизації. Що більше ви рухаєтеся й що активніші, то здоровішими будете.

Забудьте про «ракові палички»
Нікотин, що міститься в цигарках, порушує водний баланс у міжхребцевих дисках, роблячи їх ламкими та вразливими. Це ще одна причина розлучитися зі шкідливою звичкою.

Тримайте спину рівно
Протягом дня нам доводиться подовгу сидіти. Тому контролюйте положення спини, коли сидите. Екран комп’ютера розташуйте майже на рівні очей, трохи під нахилом угору. Рівень сидіння стільця має бути таким, аби ноги були зручно зігнутими в колінах під кутом 90 градусів.

Робіть перерви, якщо доводиться довго сидіти
Регулярні короткі перерви — кращі, ніж одна велика перерва. Щопівгодини або щогодини вставайте, щоби кілька хвилин походити й зняти напругу з хребетного стовпа, яка неминуче виникає при тривалому сидінні.

Мінімізуйте використання ґаджетів
Ноутбук — найгірший із точки зору ергономіки винахід. Мобільні телефони в цьому плані – не набагато кращі, позаяк користуючись стільниковим телефоном, ми мимоволі повертаємо голову набік, що призводить до стійкої напруги в шиї. За можливості користуйтеся телефонною гарнітурою.

Створюйте м’язовий корсет
«Качайте» прес. Поєднуйте навантаження на абдомінальні м’язи (м’язи черевної стінки) і вправи на розтягування.

А чи правильно ви спите?
Спати треба на боці на рівній жорсткій поверхні. Ця поза «зародка» дає змогу зняти напругу зі спини. Подушка, покладена між ніг, зніме напругу з колін. Найменш правильна поза — спати на животі. Таке положення збільшує напругу в хребті.

Не ігноруйте сигнали
Якщо біль у вас — уперше, можливо, ви зможете робити все як зазвичай і надалі, долаючи біль і дискомфорт. Але в такому випадку теж треба дати спокій спині та прийняти болезаспокійливі й протизапальні препарати. Але якщо відчуваєте ще й оніміння, слабкість, а біль віддає в ногу, обов’язково зверніться до лікаря і пройдіть діагностику.

Уникайте певних рухів і видів навантаження
Намагайтеся не нагинатися, утримуйте за можливості спину в прямому положенні. Якщо займаєтеся в тренажерному залі, не робіть жимів у вертикальній осі, приберіть присідання з вагою, жими на плечі, скручування на прес. Не бігайте.

Прискорте процес одужання
Якщо біль у спині дозволяє рухатися, дайте спині можливість попрацювати в безпечному режимі. Пройдіться пішки або поплавайте. Це дасть розвантаження хребту без ризику погіршити стан.

Наталія та Сергій Корнієнки, фітнес-тренери

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply