Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 20, 2018

Без дихання життя немає

Автор:

|

Січень 14, 2016

|

Рубрика:

Без дихання життя немає

Дихання

Часом навіть банальний кашель може призвести до розвитку первинної легеневої гіпертензії. Ця недуга — рідкісне та важке захворювання кровоносної системи легенів. В Україні загалом є близько 400 хворих на легеневу гіпертензію, з них близько 40 — у Львові. Достеменно причини виникнення цього захворювання не визначені. Однак, першим тривожним «дзвіночкам» рідко надають значення: дискомфорт у ділянці серця, втома та слабкість. А хто з нас цього не відчуває?
«Люди, хворі на легеневу гіпертензію, мають постійну задишку, часто навіть у стані спокою. Причини розвитку легеневої гіпертензії — різні: однією з основних є хронічні захворювання легень, може також бути потрапляння в легеневу артерію тромбів, які «долітають» із глибоких вен нижніх кінцівок або з тазу, — розповідає Юрій Іванів, професор кафедри променевої діагностики Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького. — Є група пацієнтів, яка має первинну легеневу гіпертензію, коли хвороба виникає через те, що звужується просвіт у дрібних судинках, які живлять легені та забезпечують газообмін. І тому правий шлуночок серця, який качає кров до легенів, мусить працювати з великим тиском».
Інші ознаки хвороби з’являються, зазвичай, уже на другий-третій стадії: запаморочення, знепритомнення, набряки ніг. Болі в ділянці серця схожі на напади стенокардії. Також є легенева гіпертензія, що виникає при ряді захворювань, наприклад, ревматичних, особливо при склеродермії, при вроджених і набутих вадах серця, при мітральному стенозі, інших недугах. Тому дуже часто лікування основного захворювання призводить до лікування легеневої гіпертензії. Щоб зрозуміти, як почувається людина, хвора не легеневу гіпертензію, досить одягнути на голову поліетиленовий пакет і намагатися дихати в ньому якийсь час.
За словами проф. Іваніва, лікування хворих не легеневу гіпетензію є дуже дороговартісним, постійним і пожиттєвим. Однак не потрібно впадати у відчай, — кожен має шанс на життя.

Оксана Нагірна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...