Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Feb. 17, 2019

Алкоголіки живуть на 20 років менше

Автор:

|

Листопад 01, 2012

|

Рубрика:

Алкоголіки живуть на 20 років менше

Зловживання алкоголем серйозно вкорочує життя — тепер це доведено й науково. Учені з Грайфсвальда й Любека (Німеччина), які впродовж 14 років спостерігали за алкоголіками, радять не піддаватися спокусам «зеленого змія».
Алкоголікам не слід розраховувати на тривале життя. Жінки, які зловживають спиртним, завершують свій земний шлях у середньому в 60-річному віці, чоловіки — у 58-літньому. «Жодна з померлих алкозалежних осіб не досягнула середнього віку тривалості життя серед жінок», — розповів Ульрих Йон, керівник проекту й епідеміолог із Грайфсвальда. У Німеччині середня тривалість життя жінок становить 82 роки, у чоловіків — 77 років.
Ще 1996-го науковці зібрали й пізніше досліджували дані щодо здоров’я понад 4 тис. мешканців північнонімецького міста Любека та прилеглих околиць. 153 особи з-поміж піддослідних виявились алкозалежними — за 123 чоловіками й 30 жінками спостерігали впродовж 14 років. «Нас здивувало, що залежність від алкоголю, на відміну від куріння, набагато більше впливає на скорочення тривалості життя», — додав учений. За його словами, ракові захворювання, зумовлені вживанням тютюну, призводять до смерті пізніше — переважно у віці понад 60 років.
Дослідження засвідчило суттєві відмінності, обумовлені статтю. «Жінки швидше й сильніше реагують захворюваннями на зловживання алкоголю, ніж чоловіки», — пояснює д-р Йон. Чим пояснюється ця різниця — науковці ще не з’ясували. «Жінки повинні взяти до уваги, що вони мають вживати набагато менше алкоголю, ніж чоловіки», — застерігає Ульрих Йон. Максимально допустима щоденна доза алкоголю, визнана фахівцями на міжнародному рівні, становить для жінок 12 г (125 мл вина чи 250 мл пива) і для чоловіків 24 г (250 мл вина або півлітра пива).
За даними дослідження, терапевтичні заходи щодо алкозалежних не мають суттєвого позитивного впливу на продовження тривалості життя. «Наші результати засвідчують, що ті, хто пройшов курс відвикання, не прожили суттєво довше за тих, хто такого курсу не проходив узагалі», — каже д-р Йон.
За міжнародними стандартами, алкозалежною людина вважається в тому разі, якщо, щонайменше, упродовж місяця в неї присутні принаймні три з перерахованих ознак: сильна та непереборна тяга до алкоголю; втрата здатності контролю за обсягами й тривалістю вживання спиртного; виникнення абстинентного синдрому, як, наприклад, тремтіння рук; продовження вживання алкоголю, попри шкідливі наслідки й хвороби.
Українська служба Deutsche Welle

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...