Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 18, 2021

Екран із мильної плівки

Автор:

|

Липень 26, 2012

|

Рубрика:

Екран  із мильної плівки

Група дослідників з університетів Карнегі-Меллон, Токіо та Цукуби створила найтонший у світі дисплей із мильної плівки. За допомогою ультразвукових хвиль учені навчилися змінювати властивості дивного екрана й демонструвати максимально реалістичне зображення. Склад плівки, звісно, відрізняється від звичайних сумішей для мильних бульбашок, які продають у крамницях: винахідники використовували дві колоїдні рідини. Але основним компонентом усе ж залишилося мило.

Аби зробити плівку стійкою до зовнішнього середовища та допомогти їй не тріскатися від дотиків, винахідники добавили в суміш додаткові компоненти. «Відомо, що поверхня мильної бульбашки — це мікромембрана. Якщо пропускати через неї світло, то структура набуває різних кольорів», — розповів Еіті Отіаї, провідний дослідник з Університету Токіо. Головна особливість винаходу полягає в тому, що екран працює разом з ультразвуковим випромінювачем. Під впливом хвиль мильна плівка змінює свої властивості, такі як прозорість, відображуваність і текстура.

«Звичайний екран показує всі об’єкти однаково. Але різні зображення повинні мати різні візуальні властивості, — каже Алексіс Ояма, інший розробник. — Крила метелика мають бути блискучими, а більярдна кулька — гладкою. Наш екран може в реальному часі змінюватися й показувати найрізноманітніші текстури». Поєднання найтоншої мембрани й ефектів, що створюються ультразвуком, роблять зображення максимально реалістичним. А якщо об’єднати кілька екранів разом, можна демонструвати тривимірне зображення та голографічні проекції. Команда авторів уважає, що екран можна використовувати на виставках і в музеях. Також винахід може зацікавити ілюзіоністів. Новинку планують продемонструвати публіці на виставці Siggraph-2012, яка пройде в серпні ц. р. у Лос-Анджелесі.

Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply