Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 20, 2020

Для чого потрібен жир на животі?

Автор:

|

Червень 21, 2012

|

Рубрика:

Для чого потрібен жир на животі?

Американські вчені з’ясували, у чому користь жиру, який утворюється на животі й раніше вважався атавізмом на кшталт апендикса. Виявляється, цей жировий прошарок допомагає реґулювати роботу імунної системи. Висновки дослідників можуть допомогти в розробці нових ліків для пацієнтів, які перенесли трансплантацію органів і тканин, а також для людей, які страждають на автоімунні захворювання, такі як вовчак (системне захворювання сполучної тканини) або хвороба Крона (хронічне запалення шлунково-кишкового тракту).

«Тепер у нас є доказ того, що сальник — це не просто жир на животі», — розповів Макіо Івашіма, співавтор дослідження, професор департаменту мікробіології й імунології з Loyola University Chicago Stritch School оf Medicine. — Сальник — це мембрана, що встеляє черевну порожнину та покриває більшість її органів. Він є сховищем для жирових тканин».

Дослідницька група, яку очолили д-р Івашіма та всесвітньо відомий хірург-трансплантолог Роберт Лав, вивчала ефект взаємодії клітин сальника й Т-лімфоцитів у мишей. Лімфоцити є першим бар’єром імунної системи на шляху інфекції, вони визначають, атакують і руйнують бактерії, віруси й інші інфекційні аґенти.

Зазвичай T-лімфоцити розмножуються у відповідь на дію збудників інфекції, беручи участь у виробленні антитіл. Однак, коли дослідники поєднали клітини сальника з активованими Т-лімфоцитами, вони не стали розмножуватися, як би мало відбуватися, а замість цього загинули. Причому такий ефект було помічено тільки в тих клітинах сальника, у яких Т-лімфоцити були активовані.

На неактивовані Т-лім­фоцити клітини сальника ніяк не вплинули. Це означає, що клітини сальника виділяють субстанцію, що пригнічує імунну систему. Це відкриття може допомогти у створенні нових ліків, які знижуватимуть імунітет із менш тяжкими побічними ефектами, аніж ті імунодепресанти, які використовуються зараз. Такі препарати можна було би використовувати, щоби уникнути відторгнення в пацієнтів, котрі, наприклад, перенесли пересадку легень.

На додачу до здатності впливати на імунну систему сальник також відіграє критичну роль в реґенерації пошкоджених тканин, каже Макіо Івашіма. Він містить мезенхімальні стовбурові клітини, які спрямовуються до місця ураження й допомагають у відновленні тканин. Ці клітини мають здатність перетворюватися на різні типи спеціальних клітин. У своєму дослідженні вчені доводять, що клітини сальника можуть трансформуватися в легеневі клітини так само добре, як і в кісткові. Д-р Івашіма вважає, що сальник може стати джерелом спеціалізованих клітин для лікування та відновлення тканин різних органів.

Роман Журба

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply