Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 17, 2019

Заміна для клаксонів

Автор:

|

Квітень 03, 2014

|

Рубрика:

Заміна для клаксонів

Група японських автоконцернів і виробників електроніки розробляє систему прямого зв’язку між автомобілями, що дасть змогу відмовитися від звичних клаксонів. Участь у розробці беруть участь провідні японські автогіганти Toyota й Honda, виробник автозапчастин DENSO й електронна корпорація Panasonic. 

Мета проекту — створення універсального засобу зв’язку, що працює в частотному діапазоні 700 МГц. Передбачається, що за допомогою такого пристрою водії автотранспорту зможуть безпосередньо звертатися до своїх «сусідів» на дорожньому полотні та попереджати про маневр.
Як очікується, система помітно поліпшить взаєморозуміння між водіями, брак якого зазвичай і стає причиною дорожньо-транспортних пригод (ДТП). Водночас, за задумом розробників, відмова від звукових сигналів, до яких багато автомобілістів вдається при виникненні небезпечних ситуацій на дорозі, також буде корисною, оскільки різкий звук клаксона нерідко тільки призводить до зворотного ефекту та провокує аварію. Як очікується, перші моделі автомобілів, оснащених такою системою зв’язку, буде випущено в продаж в Японії до 2017 року.
Японські автошляхи вважаються одними з найбезпечніших у світі. За даними центрального поліцейського управління Японії, кількість загиблих унаслідок ДТП людей у країні 2013 року опустилася до рекордно низького рівня — 4 373 особи. Домогтися такого результату японській владі вдалося завдяки посиленню правил дорожнього руху, а також низці ініціатив місцевих автоконцернів.
Так, три провідних автогіганти країни Toyota, Honda та Nissan взяли собі за мету знизити число жертв ДТП у країні до нуля. Для цього вони планують впровадити на своєму виробництві останні технологічні розробки, спрямовані на запобігання інцидентів, — спеціальні радари та пристрої для автоматизації управління автомобілем.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...