Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 19, 2019

Як позбутися корків на дорогах?

Автор:

|

Березень 22, 2012

|

Рубрика:

Як позбутися корків на дорогах?

Китайські вчені дійшли висновку, що ефективність роботи деяких мереж можна збільшити, якщо правильно «видаляти в них ребра». Це означає, що, наприклад, транспортна система міста може працювати краще при перекритті деяких доріг. Основним інструментом вивчення мереж є граф — безліч точок на площині, з’єднаних ребрами. У такому графі шлях між двома вершинами є простою послідовністю ребер.

Науковці визначили таке поняття, як важливість ребра — кількість найкоротших шляхів між парами вершин, що проходять через це ребро. Потім дослідники розглядали, як по такій мережі між випадковими вершинами подорожують випадкові пакети (у припущенні, що пакети завжди обирають найкоротший шлях між двома вершинами, якщо таких є кілька, то обирають будь-який). У підсумку вчені встановили, що на найважливіших ребрах можуть виникати корки, а це призводить до того, що ефективність роботи мережі, що виражається в середній швидкості пакетів, знижується.

Дослідники довели, що в певному класі мереж, які називаються гетерогенними (тобто ребра з найрізноманітнішими значеннями величини), видалення найважливіших ребер може призводити до зростання швидкості мережі загалом. Це пов’язано з тим, що для деяких пакетів час подорожі, звичайно, збільшується, однак необхідність пошуку додаткових шляхів призводить до того, що не виникає корків, а це позитивно позначається на динаміці системи. Подібна логіка, наприклад, може працювати в транспортних мережах. Якщо якась популярна дорога, де часто виникають корки, виявляється перекритою, то люди їдуть в об’їзд і корок на звичному місці не виникає.

Роман Журба

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...