Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 26, 2020

Виробники навчать автомобілі їздити без водіїв

Автор:

|

Лютий 28, 2013

|

Рубрика:

Виробники навчать автомобілі їздити без водіїв

Інженери автомобілів уже давно намагаються навчити машини орієнтуватися в дорожніх потоках самостійно, без участі водія. І перші автівки, які не вимагатимуть безпосередньої участі водія, з’являться вже за кілька років. Остання новина: науковці й інженери з Оксфордського університету розпочали розробку дешевого автопілота, який можна буде встановлювати на звичайні цивільні авто. Коштуватиме така установка на початковому етапі близько 7,7 тис. USD. У перспективі найближчих десяти років її вартість впаде до 154 USD.

Розробка базується на парі лазерів, розташованих у передній частині корпусу й на даху авто. Вони сканують навколишній простір, а спеціальний комп’ютер створює докладну 3D-карту місцевості. Інформація запам’ятовується, і тими ділянками дороги, на яких машина вже бувала, вона може їхати самостійно.
Плюс до всього лазери здатні розпізнавати нові об’єкти — наприклад, пішоходів. «Міста насправді змінюються дуже повільно, а тому машини-роботи зможуть упізнавати навколишнє середовище», — розповів Пол Ньюман, один із розробників проекту.
Схожі проекти опрацьовують і виробники автомобілів. Наприклад, компанія Audi планує оснастити свій люксовий седан А8 наступного покоління повноцінним автопілотом. У продажу машина з’явиться за три роки. Нова розробка також використовує лазер, розміщений у передній частині автомобіля. Автопілоти Audi дозволять автівкам компанії самостійно маневрувати в корках і на парковках. Виробник уже провів усі потрібні тести, у межах яких седани з автопілотом змогли проїхати 37 тис. км без втручання людини.
Volvo вже фактично розробила систему автопілота для виснажливого керування машиною в корках. Вона може самостійно корегувати напрямок руху автомобіля в щільному міському потоці, підтримувати задану дистанцію до авто, що їде попереду. У разі виникнення позаштатної ситуації водій тут же може взяти управління на себе. Розробка з’явиться на ринку 2014 року.
Компанія BMW ще 2011-го представила прототип седана 5-Series, оснащеного системою, яка дає автомобілю змогу пересуватися в повністю автономному режимі, без участі водія. Зараз розробка проходить кінцеву стадію налагодження й тестування. «Розумні» машини BMW спроможні самостійно маневрувати на дорозі, набирати швидкість, гальмувати, обганяти та виїжджати з прилеглих доріг, вклинюватися в щільні потоки авто на сусідніх смугах. Представлений прототип уже встиг пройти 4,8 тис. км на автопілоті.
Потрібну йому інформацію автопілот отримує з відеокамери, системи контролю за мимовільним перетином суцільної лінії дорожньої розмітки, лазерного радара та спеціальних датчиків адаптивного круїз-контролю. Система також оснащена надточним GPS-приймачем. У BMW кажуть, що система буде орієнтована на рух винятково автомагістралями.
Автопілот для легкових автівок матиме й Volkswagen. Розробка отримала назву Temporary Auto Pilot. Вона здатна самостійно керувати автомобілем на швидкості до 130 км/год. Наразі систему тестують лише на автомагістралях. Вона працює за допомогою адаптивного круїз-контролю, величезної кількості датчиків, відеокамер, лазерних сканерів і системи електронного горизонту. Кожна із цих систем у різних поєднаннях уже використовується в сучасних машинах марки. Volkswagen зараз тільки допрацьовує програмне забезпечення, для того щоби зробити систему повністю автономною. Загальна сума інвестицій у проект складає 28 млн EUR. Розробки системи ведуться з 2008 року.
Свій автомобіль з автопілотом буде й у Toyota. Уже цього року японський концерн розраховує представити свої розробки в галузі систем автономного керування автомобілями. Його автопілот має допомогти водіям рідше потрапляти в аварії через необережність. Випробування цих машин в умовах реального міського трафіку розпочнуться 2014 року.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply