Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Вантажівка для перегонів

Автор:

|

Березень 07, 2013

|

Рубрика:

Вантажівка для перегонів

Українець Олександр Войтюк виграв конкурс дизайнерів автомобілів КамАЗ, розробивши найкращу модель гоночної вантажівки. Три тижні знадобилося інженерові-конструктору, щоби намалювати КамАЗ майбутнього спершу на папері, а згодом – і в спеціальній 3D-програмі.

Технічні моменти в проекті не враховувалися, а от дизайн вантажівки підкорив журі конкурсу в складі ралі-рейдової команди «КамАЗ-Майстер» і розробників програми моделювання. «Я вигадував критий тент для автомобіля КамАЗ, щоби перевозити вантажі в сніг і дощ. Аби проект прийняли беззастережно, «виліпив» модель повністю. Пограв із формою вантажівки, додав кузову обтічності, зробив незалежну підвіску коліс і буквально в останній день відправив свій проект на конкурс», — розповідає 23-річний Войтюк.
Олександр не приховує, що сподівався на перемогу. «До того, як сісти за роботу, стежив у групі конкурсу в соціальних мережах за іншими проектами, активно обговорював з учасниками деталі дизайну, — каже переможець конкурсу. – Коли мені повідомили, що виграв, – радів, наче дитина! Сподіваюся, що колись за моїм рисунком спроектують і випустять справжню вантажівку для перегонів».
Друге місце в конкурсі посів іще один українець — Дмитро Котляр із Кривого Рогу. Він, як і переможець, – теж інженер-конструктор, але на роботі моделює деталі, а не дизайн. «Повідомлення про конкурс побачив у соціальних мережах, — розповів Дмитро. — Хоч у звичайному житті не маю д стосунку о автомобілів і на КамАЗах ніколи не ганяв, але для експерименту вирішив спробувати. На ескіз пішло днів із десять роботи. Ідеї збирав по крихтах із різних телепрограм, студіював Інтернет».
Роботу-переможницю 26-річний Котляр оцінив гідно. Каже, що такій ідеї й програти не соромно — проект хоч і без деталей, але виглядає переконливо. Щоправда, за друге місце інженер не отримає нічого, а от за перше організатори обіцяють модель гоночного КамАЗа з автографом семиразового переможця ралі «Дакар» Володимира Чагіна та професійну відеокарту.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...