Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 24, 2020

Ультракомпактний автомобіль-робот

Автор:

|

Квітень 25, 2013

|

Рубрика:

Ультракомпактний автомобіль-робот

Японська компанія Hitachi представила на суд громадськості новий транспортний засіб — крихітний автомобіль-робот Ropits. Його призначено для перевезення одного пасажира. Робот може рухатися тротуарами або спеціально обладнаними доріжках, а також використовуватися для пересування всередині приміщень. Він також здатний самостійно в’їжджати та виїжджати з ліфтів і підйомників.

Людина, яка сидить у авто, є лише пасажиром. Ropits обладнано системою автономної навігації, що працює на базі GPS. Уникнути зіткнень із пішоходами або іншими перешкодами, що постають на шляху руху, допомагають численні камери, двомірні й тривимірні лазерні датчики, далекоміри та сканери.
Крім того, автомобіль-робот устаткований системою гіроскопічних датчиків, яка допомагає йому втриматися у вертикальному положенні під час руху нерівними поверхнями. Мобільність новинки забезпечується електродвигуном, що працює від літій-іонних акумуляторних батарей. Великих швидкостей від такої крихітки чекати не варто: максимум, якого досягає Ropits, становить близько 6 км/год.
Маршрут руху пасажир вибирає самостійно за допомогою інтерактивного сенсорного дисплея планшетного комп’ютера. Однак у екстреному випадку можна перейти й на ручне управління, яке здійснюється джойстиком, установленим усередині кабіни.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply