Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 16, 2019

Прощавай, «Ё-мобиль»!

Автор:

|

Квітень 24, 2014

|

Рубрика:

Прощавай, «Ё-мобиль»!

«Ё-мобиль»

Проект гібридного «Ё-мобиля», який був голосно анонсований російським олігархом Михайлом Прохоровим 2010 року та зібрав понад 200 тис. попередніх замовлень, фактично закрився. Як повідомили в компанії, усі технології, конструкторська документація та виняткові права на нов-гав із розробки кузова й шасі автомобіля було передано державі за символічний 1 EUR.

Валерій Сенько, директор із інвестицій «Онексіма», розробника проекту, пояснив, що «кон’юнктура авторинку Російської Федерації (РФ) і загальна ситуація в економіці істотно змінилися, ослаблення рубля різко збільшило вартість виробництва», позаяк велику частину обладнання планувалося закуповувати за кордоном. Від 2010 року «параметри проекту розширилися, його бюджет міг скласти 450 млн EUR», а на дослідження вже було витрачено «кілька сотень мільйонів євро». На тлі спадаючого попиту ефективність проекту стала неочевидною. Тому було ухвалене рішення передати всі напрацювання державі.
Нагадаємо, що під проект гібридного «Ё-мобиля» з газобензиновим двигуном і електричною трансмісією було створено спільне підприємство «Ё-авто», яке збереже за собою лише бренд «Ё». Ціна на «Ё-мобиль» могла скласти 350-500 тис. RUR. Початковий обсяг виробництва мав скласти 20 тис. автомашин на рік, було зібрано 215 тис. попередніх заявок. Бюджет проекту оцінювався сумою 150 млн EUR, випуск машин планували почати в травні 2012-го.
2011 року «Ё-авто» підписало угоду з Петербургом про будівництво заводу, але терміни запуску не раз зсувалися. Завод був закладений в середині 2011-го. Інвестиції у дві черги підприємства оцінювалися 260 млн EUR. 2012 року на підступах до недобудованого заводу почали масово красти кабелі та світлофори. Пізніше п. Прохоров заявив про початок серійного виробництва «Ё-мобиля» на початку 2015-го. Але в лютому ц. р. Максим Мейксін, голова комітету з промислової політики «Північної Пальміри» повідомив, що проект відкладено на невизначений термін.
Експерти пояснили, що у зв’язку зі зростанням витрат проект «став фактично нерентабельним» і «передача технологій державі — найкрасивіший і найприйнятніший варіант». Вони зазначають, що під час роботи «виникало багато непередбачених поточних проблем», у підсумку ціна на «Ё-мобиль» могла зрости аж до 1 млн RUR, що «цілком змінювало концепцію доступного російського автомобіля». «У підсумку було вирішено заморозити закупівлю основних ліній, а потім і повністю вийти з проекту», — сказав один із працівників підприємства.
Російський бізнесмен Михайло Прохоров, котрий вийшов із групи «Онексім» напередодні виборів до Держдуми 2011 року, уже не має стосунку до «Ё-мобиля», при цьому в заснованій ним партії «Громадянська платформа» не вважають проект зі створення гібридного автомобіля провальним, повідомила Тетяна Кособокова, прес-секретар підприємця. У грудні 2010-го п. Прохоров, будучи керівником «Онексіма», представив три зразки гібридного автомобіля, що отримав назву «Ё-мобиль»: гетчбек, фургон і крос-купе. Про розробку проекту «народного автомобіля» бізнесмен заявив іще на початку 2010 року.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...