Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 26, 2021

Наскільки машина нагрівається на сонці

Автор:

|

Червень 14, 2018

|

Рубрика:

Наскільки машина нагрівається на сонці

Якщо ви залишаєте автомобіль на годину і більше, то забирайте зі салону дітей і тварин, бо це може їх убити. Так, якщо машина перебуває на сонці — температура в салоні сягає 47 градусів за Цельсієм вже за годину. А у тіні — 38 градусів. Упродовж спекотного дня температура в припаркованому на сонці автомобілі може досягти навіть 70 градусів, запевняють американські кліматологи. Смертельно небезпечно навіть короткий час перебувати при такій температурі в салоні авто.
Водночас різні частини автомобіля нагріваються до різної температури. Так, якщо за годину температура повітря в салоні сягає від 47 градусів, то приладова панель нагрівається до 70, рульове колесо до 53 градусів, а крісла — до 50 градусів. Такі виміри отримали дослідники в Аризоні, інсценуючи обставини, близькі до реальних.
Для автомобілів у тіні температура у салоні досягала близько 38 градусів. На приладових панелях було 48, на рульовому колесі — 41, а сидіння — 40. «Люди гадають, якщо вони залишать автомобіль у тіні, все буде гаразд, — розповідає учасник експерименту. — Але, сонце переміщається небом, тому, якщо ви залишите машину на весь день, в якийсь момент автомобіль таки потрапить під прямі сонячні промені». Дослідники помітили, що найшвидше нагріваються економічні автомобілі, бо вони невеликих розмірів. Повільніше гріються седани, і ще повільніше — мікроавтобуси.
Лише в США за останні 18 років, від 30 до 60 дітей у рік помирають після того, як їх залишають без нагляду у розпеченій машині. Згідно з клінічними дослідженнями, тепловий удар виникає, коли температура тіла підвищується до 40 градусів за Цельсієм. Досягання температури 42 градуси може призвести до необоротного ушкодження органів або й навіть до смерті.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply