Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 21, 2020

Найближча населена планета — усього за 13 світлових років від Землі

Автор:

|

Лютий 21, 2013

|

Рубрика:

Найближча населена планета — усього за 13 світлових років від Землі

За оцінками астрофізиків, населені планети у Всесвіті можуть бути до нас набагато ближче, ніж припускали, — усього на відстані 13 світлових років. Якщо, звісно, узяти за основу твердження, що в Сонячній системі населеною є тільки Земля.

«Ми зараз уже точно знаємо, що такі планети, як Земля, не є чимось екстраординарним для Всесвіту. Відповідно, неземне життя також може виявитися більш розповсюдженим явищем, ніж ми вважаємо», — розповів Девід Шарбонно, астрофізик із Гарварду.
Приблизно 6 % із відомих «червоних карликів» має навколо себе планети, подібні до Землі, а багато з них ще й розташовано на оптимальній для виникнення життя відстані. Однак одна річ – виявити життя загалом, але інша — знайти його досить близько до нас, щоби була можливість вивчити все докладніше. Раніше дослідники провели пошук екзопланет і вже переконалися в тому, як складно знайти тверді планети навколо віддалених зірок. Очевидно, що виявити життя на них буде набагато важче.
Телескоп «Кеплер», що працює на навколоземній орбіті, дослідив уже понад 150 тис. зірок. Зараз науково підтверджено, що навколо цих зірок є, як мінімум, 800 планет. Ще приблизно 3 тис. об’єктів — це так звані кандидати в планети. Однак у парі з іншими методами пошуку екзопланет учені отримали вражаючі результати, і зараз сучасна наука вважає, що в середньому 1,6 зірок має навколо себе планети.
Але сучасні методики дають змогу виявляти переважно великі планети, наближені до своїх зірок, а от виявити невеликі землеподібні об’єкти з пристойною відстанню від зірки – набагато складніше. Проте науковці стверджують, що з урахуванням кількості зірок у нашій галактиці тільки в одному Чумацькому шляху може перебувати близько 17 млрд планет.
Не дуже давно дослідники встановили, що в нашій галактиці є доволі багато зірок – бурих карликів, які також мають планети на орбітах. За підрахунками гарвардських учених, приблизно 75 % зірок у Чумацькому шляху — це саме бурі карлики. Зараз фахівці вивчили всього 95 бурих карликів і з’ясували, що 60 % із них мають навколо себе планети, за розміром дещо менші від Нептуна. Якщо всі бурі карлики мають настільки ж щільне планетонаселення, то планети, що містять у собі ту або іншу форму біології, можуть бути виявлені на відстані не більшій за 600 світловихроків від Землі, що за космічними мірками є незначною величиною. Гарвардські фахівці, ґрунтуючись на сучасних даних про екзопланети, кажуть, що в Чумацькому шляху може бути близько 4,5 млрд планет, що обертаються навколо бурих карликів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply