Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 20, 2019

Мрія ґанґстерів: які авто були найулюбленішими в 1930-х рр.

Автор:

|

Березень 30, 2017

|

Рубрика:

Мрія ґанґстерів: які авто були найулюбленішими в 1930-х рр.

Про ґанґстерів було знято чимало фільмів і написано багато книг. Але мало хто знає, що у людей в чорних капелюхах і з пістолетами-кулеметами Томпсона були ще й свої улюблені машини. Загалом, автомобілі ґанґстерів — явище, яке заслуговує на окрему увагу.

Ford Model T

Може здатися дивним, що першим в списку «ґанґстерських» автомобілів йде простий Ford Model T, але це справді так. Річ у тім, що три з чотирьох машин, що продавалися в 1920-х рр., випускалися саме заводом Ford, а Model T, або «бляшанка Ліззі», був найпопулярнішою та найдоступнішою моделлю. Машина з 2,9-літровим 22,5-сильним двигуном могла розганятися до 70 км/год., і до того ж коштувала лише 250 USD. Загалом ідеальний транспорт для кур’єрів бутлегерів. Власне вони Ford Model T і використовували. Причому злочинці переробляли машину, оснащуючи її подвійним дном, де можна було ховати пляшки з алкоголем. За один день середньостатистичний кур’єр міг розвезти до 300 л «пійла» загальною вартістю 4 тис. USD.

Ford Model 18

А ось грабіжники і бандити, які займалися розбоєм, любили інші автомобілі. Головним гітом продажів став Ford Model 18, виробництво якого почалося 1932-го. Основною перевагою цього автомобіля став 3,6-літровий 65-сильний мотор V8, який забезпечував дуже непогану динаміку. Не дивно, що саме цю машину мафія полюбила за свою невловимість, адже вона дозволяла з легкістю втекти від поліцейських погонь. Відомо, що на Ford Model 18 їздили знамениті ґанґстери Бонні Паркер і Клайд Берроу. Вони навіть написали листа на ім’я Генрі Форда, в якому дякували за створення надійної та швидкої моделі. Їздив на Ford Model 18 і Малюк Нельсон — ґанґстер, котрий прославився грабежами банків і вбивствами. А Джонні Діллінджер у березні 1934 року навіть спеціально викрав такий автомобіль у одного з шерифів.

Cadillac V8 341-А

А ось марку Cadillac любили не тільки бандити, але і поліціянти, наприклад, правоохоронці Чикаґо. Втім, найзнаменитішим власником Cadillac V8 341-А Town Sedan був король злочинного світу Аль Капоне. Звісно, це був не єдиний його автомобіль, зате один із найвідоміших. Спеціально на замовлення ґанґстера була виготовлена панцерна версія машини. Причому від куль Аль Капоне захищав не лише кузов із куленепробивної сталі, але і спеціальні броньовані вікна, що було рідкістю для того часу. Вогонь у відповідь по правоохоронцях ґанґстер і його спільники могли вести через заднє відкидне скло. А ще машина Аль Капоне була пофарбована в чорно-зелений колір — такий же, як у поліції. Щодо силової установки цього «кадиллака», то він оснащувався 90-сильним мотором V8, які поєднувалися з триступеневої трансмісією.

Rolls-Royce Silver Ghost

Список улюблених автомобілів ґанґстерів був би неповним без Rolls-Royce Sivler Ghost — моделі, випуск якої був припинений 1926 року. Проте такі автомобілі користувалися любов’ю і далі. Воно і зрозуміло, марка Rolls-Royce завжди грала у своїй власній лізі, тому не дивно, що сам факт володіння таким автомобілем пересовував власника в абсолютно іншу касту суспільства. Адже машина, оснащена 7,4-літровим 80-сильним двигуном, коштувала цілий статок — 14 тис. USD. Любили Rolls-Royce Silver Ghost і ґанґстери. Наприклад, на такому автомобілі їздив кримінальний Джонні Торріо, відомий як Папа Джонні, котрий був попередником Аль Капоне. Але користувалися Rolls-Royce Silver Ghost і король бутлегерів Артур Флегенхеймер, відомий як Голандець Шульц, і велике цабе мафії Арнольд Ротштейн на прізвисько Мозок.

Packard Twelve

Автомобілі Packard у 1920-1930-ті рр. були фактично синонімом розкоші. Не дивно, що їх так любили ґанґстери, а продажу «пакарди» навіть обганяли «кадил лаки», адже це були справжні суперкари, та ще й розкішні. Наприклад, на лімузині Packard Twelve їздив Бенджамін Сігельбаум, відомий під прізвиськом Баґсі Сіґел. На автомобіль встановлювали 7,3-літровий двигун потужністю 160 к. с., який розганяв лімузин до 160 км/год. Але ж у «паккарда» була і своя унікальна фішка — система Ride Control, яка дозволяла прямо з кабіни змінювати налаштування амортизаторів. І це — в далекі 1930-ті рр. Стартова ціна на автомашину починалася з 3650 USD.

Chrysler Imperial

Ще однією маркою, популярною у бандитів часів «Сухого закону» і «Великої депресії» був Chrysler. Наприклад, модель Chrysler Imperial, що випускалася з 1926-го до 1954 року. Автомобіль другого покоління, представлений на ринку в 1931-1933 рр., оснащувався 6,3-літровим восьмициліндровим двигуном потужністю 125-135 к. с., який поєднувався з чотириступінчастою трансмісією. Загалом, для свого часу, не машина, а ураган! Не дивно, що саме на такій моделі їздив Джек Даймон, відомий як Джентльмен Джек.

Duesenberg J

Автомобілі Duesenberg були в 1930-х дорогою іграшкою, яку поряд із «роллс-ройсами» дозволити собі могли винятково заможні люди. Певна річ, серед останніх було і чимало мафіозі, тому Duesenberg користувався їхньою любов’ю. І було за що. Наприклад, легендарна модель Duesenberg J виявилася не тільки вродливою зовнішньо, але ще й найпотужнішою та найшвидшою. Автомобіль оснащувався семилітровим восьмициліндровим двигуном, що розвивав неймовірні для того часу 265 к. с. Двигун працював у парі з триступеневої трансмісією і міг розігнати автомобіль до рекордних 192 км/год. Його номінальна вартість становила до 19 тис. USD, але деякі моделі продавалися і за 25 тис. USD. Duesenberg Model J побував у колекції у Голландця Шульца, Оуні Меддена та Джона Фактора, відомого за прізвиськом Перукар. До речі, останній автомобіль дожив до наших днів, і в 2004 році був проданий на аукціоні за 880 тис. USD.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...