Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 23, 2021

Математик переміг «мертві зони»

Автор:

|

Липень 05, 2012

|

Рубрика:

Математик переміг «мертві зони»

Американський математик Ендрю Гікс претендує на звання людини, яка змогла перемогти так звані мертві зони в автомобілі. Він створив бічне дзеркало з кутом огляду 45 градусів, тоді як кут огляду звичайного дзеркала не перевищує 17 градусів. Науковцеві вже видали патент на його винахід.

По суті, д-р Гікс став головним ворогом компаній, які пропонують автомобільним гігантам дорогі електронні системи контролю за «сліпими зонами». Якщо оснастити авто дзеркалом Гікса, електроніка просто не знадобиться. Утім, для встановлення дослідного зразка на автомобіль потрібно провести ще не одне випробування, а це може тривати кілька років. Також, згідно із чинними американськими нормативами, усі заводські автомобілі повинні комплектуватися тільки звичайними пласкими дзеркалами з боку водія (із пасажирського боку дзеркало може бути «зігнутим», але при цьому на ньому має бути відповідний напис).

Отримати такий широкий кут огляду Ендрю Гіксу вдалося завдяки технології, яку можна порівняти з дискоболом. Під гладкою поверхнею дзеркала приховано десятки тисяч мікроскопічних дзеркал, не видимих для людського ока. Головний «мінус» пристрою — знач­не зменшення об’єктів, що не дає водієві адекватно оцінити відстань до них. І це, звичайно, є основ­ною вадою винаходу. Але є й важливий позитивний нюанс: нове дзеркало, на відміну від так званих сферичних дзеркал, не заломлює відображення.

 Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply