Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 28, 2020

Машина-амфібія, що їде по болоті, по горах ще й по воді пливе

Автор:

|

Квітень 26, 2018

|

Рубрика:

Машина-амфібія, що їде по болоті, по горах ще й по воді пливе

Металева, зелена, на великих колесах, трохи схожа на військовий автомобіль, трохи на човен, спереду — рятувальне коло, позаду — рятувальні жилети, а за кермом приємний усміхнений чоловік у капітанському білому кашкеті. Коли це диво техніки їде, всі озираються. Навіть поліціянти зупиняють водія «зеленого дива», та не за порушення правил, а щоб спитати, як отаке зробити можна.
Щоб побачити Романову амфібію, їду в село Угринів, що біля Івано-Франківська. Від центру прямую на околицю, де є ставки господаря. «Зелененьку» видно здалека. Її, мов горобці просо, обліпили дітлахи різного віку. «Дя-я-я-ядьку-у-у-у, по-ка-тай-те!», — канючать.
«І як їм відмовиш, ну сідайте вже, гороб’ята, — сміється п. Роман, запрошуючи мене разом із дітьми до кабіни, чи то пак, на борт свого «агрегату». Кілька метрів їдемо по землі, наближаємося до ставка, й чоловік швидко перемикає машину з двигуна на спеціальний гвинт. Пливемо!
«Я з дитинства люблю машини, і за фахом — інженер-механік, але взятися за конструювання та перероблення різних механізмів мене змусило фермерство, — розповідає конструктор-самоук. — У мене не було багато землі, й купувати дорогу техніку не міг. Тому брав майже брухт, розбирав на запчастини. З трьох машин збирав одну. Щось доклепав, що підпаяв — і є транспорт. Так переробив трактор, вантажівку й навіть фінські комбайни». Згодом Роман Слободян почав і на ставках господарювати. «А там уже інша специфіка роботи: треба водойми чистити, харч рибі вивозити, я й подумав, що було б добре зробити таку машину, яка б і по суходолу їздила, і по воді плавала, — веде далі меткий чоловік. — Щоб я не їхав до ставка однією машиною, а там на човен чи катер пересідав. Машину з різних запчастин інженер збирав рік. У гараж разом із товаришем приходили о дев’ятій ранку, а закінчували роботу опівночі. Спеціальних креслень не мали, кінцевий варіант чоловік намалював, як зумів. Проте результат копіткої праці перевершив усі сподівання: саморобний транспорт не лише їздить 100 км/год., а й добре тримається на воді. Там плаває 20 км/год.
Для машини господар використав різні запчастини. «Основа від старої військової машини, двигун — тракторний, на дизпальному. На сто кілометрів 15 л треба, — з усмішкою розповідає чоловік про свій «агрегат». — А загалом у бак можна залити 120 л пального. Є в машині й запчастини від «жигулів», УАЗів. Словом, брав усе, що було під руками».
Своє творіння Роман Слободян зареєстрував. Зробити це було нескладно. Два місяці випробувань — і чоловік отримав дозвіл на експлуатацію машини та власний номерний знак. Записали, що це — всюдихід. На запчастини чоловік витратив приблизно 120 тис. грн. За такі гроші всюдихода, звісно, купити не можна. До речі, за допомогою Романової конструкції можна не лише перевозити вантажі, возити по землі й по воді відпочивальників, стежити за їхньою безпекою, але й косити водорості на ставках і виїжджати бездоріжжям у гори.

Сабіна Ружицька, «Експрес»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply