Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 20, 2018

Коли розетка витіснить бензоколонку

Автор:

|

Червень 16, 2016

|

Рубрика:

Коли розетка витіснить бензоколонку

Nissan Leaf

Електромобіль на українських дорогах — уже не дивина, але ще не масове явище. Наразі українці віддають перевагу японському Nissan Leaf, чому сприяє помірна ціна і непогані характеристики. «Зараз є дуже великий попит на електромобілі. Навіть є черги на найбільш ходові моделі, зокрема, Nissan Leaf базової комплектації. Торік наша компанія продала більше 300 електромобілів. З початку цього року — вже понад тисячу», — розповідає Георгій Шовкошитний, керуючий магазином компанії Eco Cars.
Назва Leaf — абревіатура від слів leading environmentally-friendly affordable family car. Таким по суті він і є. З моменту його запуску в серію (весна 2010-го) продажі Nissan Leaf у світі перевищили 200 тис. одиниць, що зробило його бестселером на ринку електромобілів.
Непідготовленому українцеві відрізнити цей автомобіль в одному ряду з його бензиновими конкурентами — досить важко. У нього немає ніякого космічного дизайну, як і все, їде на чотирьох колесах. До того ж, дизайн Leaf збігається з бюджетною моделлю Nissan Tiida. Головна зовнішня відмінність електромобіля від його бензинового аналога — відсутність вихлопної труби.
Салон Leaf має цілком класичний вид: кермо, три дзеркала заднього виду, звичні сидіння. Але при цьому великий інформаційний дисплей на передній панелі та незвична коробка передач. Процес запуску електромобіля через неуважність можна взагалі пропустити. Все більше схоже на включення смартфона — одне натискання кнопки й авто готове до старту.
Зарядити електромобіль також не складе труднощів. У домашніх умовах можна скористатися звичайною розеткою. Правда, в цьому випадку повну зарядку акумулятора потрібно буде чекати не менше семи годин. Багатьох, хто задивляється на електромобіль, цікавить ще одне важливе питання: а чи не зупиниться машина посеред дороги через розряджену батарею? Але в століття розвинених технологій це не є проблемою. Так, справді, за зарядом батареї потрібно стежити та ретельно планувати свій маршрут. А допомогти в цьому можуть інформаційні сервіси. Та у Києві та його околицях таких налічується вже 56 електрозаправок, чого цілком достатньо для комфортного пересування. Там ви відчуєте супер-економію на «заправці». Повний бак Nissan Tiida або Note — уп’ятеро дорожче, ніж зарядка Leaf.
Електромобілі вже наступного десятиліття стануть причиною глибокої світової нафтової кризи. Ціни на електробатареї, а це поки що — головна проблема електромобіля, неухильно падають, що з кожним роком здешевлює ці авто. За оцінкою Bloomberg, вже 2040 року найдорожчі електромобілі будуть коштувати до 20 тис. USD, що зробить їх доступнішими за бензинові аналоги і на електрокари на той час пересядуть 35 % усіх автомобілістів.
Тільки в першому кварталі 2016 року в європейських країнах продажу електромобілів виросли на 18 % і склали 23,7 тис. одиниць, а загалом торік — понад 70 тис. Та тільки результати України в цьому напрямку — скромніші. За перші три місяці 2016 року на дороги виїхали всього 75 автомобілів із електродвигуном. Тепер в Україні налічується близько тисячі таких авто. Натомість, наприклад, у Норвегії, де населення країни становить трохи більше 5 млн людей, за три місяці цього року продано 6,4 тис. електромобілів.
То ж головною рушійною силою розвитку ринку електромобілів, з одного боку, є ентузіазм окремих борців за екологію, а з іншого — просто мода. До речі, тему розвитку ринку електромобілів підхопили для піару українські чиновники. Вони обіцяють пересісти з відомчих авто на екотранспорт та зробити парковки для електромобілів, або заполонити весь Київ електрозаправками.
Це стало вигідно і для бізнесу. Завдяки десяткам приватних імпортерів, які, користуючись відсутністю в Україні офіційних дилерів, займаються перепродажем вживаного транспорту, на українських вулицях уже з’явилося повноцінне електротаксі. Правда, ця новинка доступна наразі тільки в Києві і налічує всього 12 електрокарів. Але власники «парку» хочуть його розширити до 100 одиниць. Крім цього, в Україні розробили і власний електромобіль. Але тільки як «туристичний шатл» і виключно для Монако.
Також нещодавно законодавець моди на ринку електромобілів — американська компанія Tesla — заявила про плани побудувати в Україні ще дві заправки Supercharger, здатні заправити «повний бак» електрокара за кілька десятків хвилин.
До планів заходу в Україну Tesla автомобілісти й експерти ставляться скептично. Ціна цих машин є недозволеною розкішшю для пересічного українця. Модель Tesla S у США коштує від 60 тис. USD, а в Україні її можна купити від 100 тис. USD.

Владислав Швець, УНІАН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...