Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 4, 2020

Jaguar E-Type повертається

Автор:

|

Березень 08, 2012

|

Рубрика:

Jaguar E-Type повертається

Англійський спорткар Jaguar E-Type торік відсвяткував свій 50-річний ювілей, у зв’язку із чим шведське дизайн-ательє Vizualtech виготовило для одного багатого швейцарського шанувальника Jaguar E-Type суперкар Growler E, який був, так би мовити, духовною реінкарнацією культового спортивного авто. В основі Vizualtech Growler E лежало шасі спорткара Jaguar XKR, від нього ж запозичили двигун і коробку передач (КПП). Але кузов із композитних матеріалів і салон шведи виготовили заново, попутно «прокачавши» й двигун, завдяки чому машина стала не лише легшою, а й швидшою за донора. І, зрозуміло, дорожчою. Її вартість — 420 тис. EUR.

Якийсь час не надходило жодної інформації про розвиток цього проекту, і здавалося, що він так і помре, не встигнувши народитися. Тим більше, що подібне відбувається частенько. Але виявилося, що Growler E — живий, і процес успішно розвивається. Розробник дизайну Vizualtech Growler E швейцарець Роберт Пелм перебрався до Англії та заснував фірму Lyonheart Cars, яка незабаром розпочне дрібносерійний випуск спорткара Lyonheart K. Він, як неважко здогадатися, є продовженням проекту Vizualtech Growler E.

Lyonheart — не друкарська помилка. Пан Пелм спеціально вирішив змінити одну букву в назві, тому що у світі існує відразу кілька фірм Lionheart: автомобільний дилер у США, невелика корабельня, яка будує яхти, тощо. Тому, аби не виникало проблем із реєстрацією назви, було вирішено поміняти одну букву. Сам Роберт Пелм стверджує, що Lyonheart K — це стовідсотково британський спорткар, у якому втілено все найкраще, чим колись славився автопром Об’єднаного Королівства.

Крім того, кожна деталь автомобіля розроблена та випускається в Англії. Утім, нічого дивного в таких пишномовних ура-патріотичних заявах немає, позаяк Lyonheart K, як і його попередник Vizualtech Growler E, побудований на аґреґатній базі Jaguar XKR. Колісна база залишилася колишньою — 2,75 м, а габарити дещо зменшилися: довжина машини — 4,74 м (-5 см), ширина — 1,89 м (-18 см). Завдяки використанню алюмінію та композитних матеріалів, із яких виготовлено панелі кузова, Lyonheart K на 200 кг легший за Jaguar XKR (1575 кг). Від топ-версії Jaguar XKR-S запозичено восьмициліндровий п’ятилітровий двигун із механічним нагнітачем потужністю 550 к.с. (680 Нм) і шестиступінчасту автоматичну КПП із підрульовими перемикачами. Першу сотню км Lyonheart K розмінює за 3,9 с (цю ж вправу Jaguar XKR виконує за 5,2 с), а максимальна швидкість обмежена електронним «ошийником» на позначці 300 км/год.

Салон автівки оброблено шкірою спеціальної вичинки, цінними породами дерева й алюмінієвими накладками. Духовну спорідненість із Jaguar E-Type підкреслює дерев’яне кермо «під старовину», 20-дюймові колісні диски з дротяними спицями та ретродзеркала заднього виду.

Lyonheart Cars планує випустити свій спорткар тиражем 50 автівок за ціною 495 тис. USD за кожну. Замовлення вже приймаються, але перші клієнти отримають свої машини не раніше ніж восени 2013 року. Нагадаємо, що півстоліття тому купе та кабріолети Jaguar E-Type були, можливо, найбажанішими автомобілями у світі, а для багатьох поціновувачів цієї марки залишаються такими й дотепер. І ось Jaguar знову представив автомашину такого класу — легке, стрімке двомісне купе, яке отримало ім’я C-X16.

 Роман Журба

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply