Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 19, 2019

Гібрид автівки й літака

Автор:

|

Березень 15, 2012

|

Рубрика:

Гібрид автівки  й літака

Американська компанія Moller International оголосила про завершення початкового етапу розробки двох нових моделей категорії light-sport aircraft (LSA). Федеральне управління авіації США (FAA) кваліфікує нові апарати як легкі спортивні літаки. Ці моделі «скайкарів» будуть компактнішими та дешевшими від своїх попередників й простішими в експлуатації.

Одномісна машина отримала назву Skycar 100 LS, а двомісна — Skycar 200 LS. Головна їх відмінність полягає в розташуванні обтічників, що приховують двигуни. У «сотки» їх розташовано на хвості та під носом, а у «двохсотій» моделі вони стоять «пліч-о-пліч». У класі LSA — знижений «поріг входу в небо»: замість ліцензії пілота льотчику достатньо буде отримати спрощений сертифікат.

У кожному обтічнику працює по одному двигуну внутрішнього згоряння потужністю 170 к. с. і по одному електродвигуну, який здатний протягом 30 секунд (в аварійному режимі) розвивати додатково 145 сил. За цими характеристиками апарати є ідентичними. Але якщо одномісний скайкар для вертикального підйому використовує відхилення вектора тяги пари своїх «бочок», то двомісна машина має бути оснащена додатковою парою електродвигунів із вентиляторами в носі, де заховано підйомний повітропровід, що закривається стулками.

Ще машини відрізняються максимальною розрахунковою вагою (362 кг у 100 LS і 600 кг у 200 LS), тривалістю польоту (3,4 і 3,7 години, відповідно), «далекобійністю» (745 і 698 км) і зовсім уже дрібними деталями. Як і годиться для літаючого автомобіля, обидва здатні їздити дорогами зі швидкістю 48 км/год. Термінів завершення розробки компанія не називає, зазначаючи, що впевнено рухається вперед із планами спільного підприємства в Китаї та продовжує досліджувати нові концепції.

Роман Журба

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...