Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 24, 2020

Google представив безпілотний автомобіль

Автор:

|

Червень 05, 2014

|

Рубрика:

Google представив безпілотний автомобіль
Googleмобіль

Googleмобіль

Корпорація Google розробила власний самоврядний автомобіль, який орієнтується на дорозі завдяки камері, датчикам і радарам. Найближчим часом планується розпочати дрібносерійне виробництво таких двомісних автівок, а їх появи на міських вулицях слід очікувати до 2020 року. Новинку анонсував Сергій Брін, один із засновників інтернет-корпорації.

На відміну від багатьох інших безпілотних транспортних засобів, Googleмобіль не має ні керма, ні педалей. Сідаючи в нього, пасажир лише називає пункт прибуття, натискає кнопку, і машина починає рух за вказаним маршрутом. Якщо потрібно зупинитися, людина натискує відповідну клавішу.
На початковому етапі максимальна швидкість такого автомобіля, що має два пасажирських місця, не перевищуватиме 40 км/год. Він орієнтується на шляху за допомогою лазерних датчиків, радарів і камери, а також фірмового програмного забезпечення. Автопілот під’єднано до спеціального сервісу Google Maps, де розробники врахували такі параметри, як ширина дороги й узбіччя, висота світлофорів, знаки дорожнього руху та пішохідні переходи, колір і тип розділової смуги.
За словами п. Бріна, прототип самохідної машини створено з нуля. Особливу увагу Google приділила питанням безпеки, саме тому безпілотний автомобіль отримав м’який передній бампер і небитке лобове скло, виконане з матеріалу, що нагадує пластик. Сергій Брін зазначив, що Google діє в співпраці з компаніями з Мічіґана, Каліфорнії та Німеччини. Імена партнерів топ-менеджер не назвав.
Google розпочала роботу над автотранспортом, який не потребує водія, ще 2009-го. Відтоді такі машини накатали понад 1,1 млн км. Компанія сподівається вивести самокеровані автомобілі на дороги загального користування в період з 2017-го по 2020 рік. У недалекому майбутньому Google планує випустити до 200 робомобілів і спрямувати їх на тестові випробування.
Проект самоврядних автомобілів розробляється в науково-дослідній лабораторії Google X, що спеціалізується на незвичайних і навіть фантастичних технологіях, які мають змінити навколишній світ. Сергій Брін очолює Google X особисто.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply