Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 26, 2020

Безпілотний ЗАЗ Lanos уже тестують

Автор:

|

Квітень 12, 2018

|

Рубрика:

Безпілотний ЗАЗ Lanos уже тестують

Запорізька приватна компанія розробила безпілотний Lanos, який здатен пересуватися без участі живого водія. Це перший легковий «безпілотник», представлений українцями: Lanos обладнаний системою навігації Pilotdrive, яку раніше тестували на позашляховику Jeep Cherokee і КрАЗ. «Чому Lanos? Тому що це — український національний автомобіль, саме тому ми взяли його за основу», — пояснив Сергій Румянцев, керівник департаменту з безпілотних технологій «Інфоком ЛТД».
Pilotdrive — це система безпілотного керування автомобілем, яку можна встановити на будь-який вид транспорту: вантажний, пасажирський чи легковий. Програмна частина повністю розроблена інженерами «Інфоком», апаратну купують за кордоном.
Система орієнтується за допомогою камер, датчиків, радарів і тепловізора, що робить автомобіль безпілотним навіть у нічний час доби. Автопілот розпізнає розмітку дороги, її ширину, вміє пересуватися в умовах бездоріжжя. Датчики безпілотника мають охоплення у 360 градусів, що не передбачає виникнення сліпих зон. Сенсорні системи розпізнають дорожні знаки, пішоходів і навіть тварин, що вибігають на проїжджу частину.
Реакція автомобіля на перешкоду моментальна, запевняють розробники — система аналізу а прийняття рішень спрацьовує за частку секунди.
Під час руху безпілотник використовує електронні навігаційні мапи, на які може фіксувати розпізнані об’єкти під час руху. Вся інформація з комп’ютера надходить на диспетчерський пункт. Lanos має автоматичну коробку передач. Поки автомобіль тестують, за рухом стежить оператор, готовий узяти керування на себе. В дорозі за кермом обов’язково перебуватиме водій, оскільки українські правила дорожнього руху не передбачають руху безпілотників. Вартості системи наразі не розкривають — це ще не остаточна версія, вона буде доопрацьовуватися.

Катерина Чурилова, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply