Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 5, 2020

Автомобілі здіймаються у повітря

Автор:

|

Березень 06, 2019

|

Рубрика:

Автомобілі здіймаються у повітря

Незабаром їздити автомобілем по землі стане вже не модним. Й усі прагнутимуть злетіти н своєму коні в небо.
Так, у рамках виставки CES 2019 презентували шестигвинтовий літальний апарат Bell Nexus. Його появою відомий виробник гелікоптерів завдячує сервісу Uber. Такі ідеї зараз розвивають чимало великих компаній, в т. ч. конкуруюча Airbus і незалежний стартап Opener. Нові перспективи для себе відкривають і автовиробники Audi, Toyota й Aston Martin. А в Північній Америці цього року приймають замовлення на перший у світі серійний літаючий автомобіль Terrafugia.
Водночас всесвітньо відома компанія Uber також працює над проектом літаючого таксі. 2017-го вона уклала угоду з Bell щодо розробки таких апаратів. «Bell у гелікоптерному бізнесі вже більше 80 років, і ми добре тямимо в технологіях, виробництві та сертифікації. Також ми застосуємо свій досвід, аби знизити собівартість. Ми намагаємося розробити економічно вигідну модель, щоб люди могли користуватися цим апаратом для щоденного пересування», — заявляють у компанії.
Гібридна система для набирання висоти і лету Nexus розробила французька компанія Safran Helicopter Engines, вона ґрунтується на роботі шести складаних гвинтів. Nexus працює від двох джерел енергії — бортових акумуляторів і газової турбіни, яка запускає електрогенератор. Отримана тяга рівномірно розподіляється між шістьма двигунами, що приводять у рух гвинти, які забезпечують вертикальний підйом, швидкість і контроль балансу в повітрі. У перспективі такі таксі стануть безпілотними.
Свою чергою, міжнародна компанія Volerian у рамках авіашоу Farnborough International продемонструвала концепт літаючого автомобіля, який здатний пересуватися в повітрі завдяки крилам, подібно до птахів і комах. Творці літаючого авто заявляють, що у виробництві воно коштуватиме значно дешевше, ніж аналоги з пропелерами та гвинтами. «Volerian створив рушійну систему, яка дешева для виробництва, і набагато тихіша і безпечніша, ніж будь-яка технологія гвинта або пропелера», — зазначили в компанії.
Пересування забезпечує нестійке крило, яке встановлене в канал особливої форми. Для збільшення продуктивності системи крило статора розташоване у напрямку потоку. Махові рухи крил викликають завихрення повітря, які також називають вихровою доріжкою Кармана. У кабіну авто може поміститися лише один пасажир. Конструкція збудована з вуглецевого волокна.
Летючі авто з’являться й Словаччині. Тамтешня технологічна компанія AeroMobil розпочала розробку нової моделі летючого автомобіля AeroMobil 4.0. На виставці у Китаї компанія представила його прототип. Хоча компанія збирає авто у Словаччині, однак загалом над проектом працюють 40 людей із восьми різних країн. Клієнти зможуть придбати новинку вже 2020-го або 2021 року.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply