Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 14, 2019

Автомобіль, що знаходить наркотики «за запахом»

Автор:

|

Травень 26, 2016

|

Рубрика:

Автомобіль, що знаходить наркотики «за запахом»

Антинаркоавтомобіль

Ґвідо Вербеке з Університету Північного Техасу створив автомобіль, що вловлює наркотичні речовини в повітрі й обчислює розташування нарколабораторії на мапі. Проф. Вербеке обладнав гібридний седан Ford Fusion Energi 2015 року спеціальними приладами, а також допрацьованим мас-спектрометром, що визначає наявність у повітрі певних молекул. Потім він випробував свого «наркополіцейського на колесах» на фальшивій лабораторії з виробництва синтетичних наркотиків, організованій у пересувному автофургоні. Прототип зміг вловити сліди виробництва наркотичних речовин у повітрі на відстані 4,5 м від «нарколабораторії». «Коли детектор вловлює в повітрі певні хімічні сполуки, комп’ютер вираховує точку їхнього джерела. Місцезнаходження обчислюється впродовж кількох хвилин, імовірність помилки становить 4 %», — пояснив науковець.
Устаткування, яке він використовував в оснащенні автомобіля, спочатку призначалася для виявлення в повітрі забруднюючих речовин і використовувалося з екологічною метою на шосе. Ґвідо Вербеке звернувся до знайомих із компанії Inficon, аби ті допомогли йому змінити алгоритм роботи обладнання. Як з’ясувалося, за відповідного налаштування прилади можуть уловлювати фактично будь-який хімічний профіль, в т. ч. сліди виробництва звичайних і синтетичних наркотиків. Використаний дослідником мас-спектрометр, здебільшого, може працювати тільки в лабораторних умовах, оскільки цей прилад — вкрай чутливий до вібрації й ударів. Проф. Вербеке вирішив цю проблему за допомогою спеціальних потужних магнітів, що створюють стабільне поле для приладу. Мас-спектрометр фактично висить у повітрі, працюючи навіть на нерівній дорожній поверхні. Мембрани пристрою також дуже чутливі, їх довелося калібрувати в ідеально чистому повітрі Антарктиди.
Ґвідо Вербеке розраховує, що його прототипом зацікавляться федеральні силові структури. За словами професора, вартість створення такого автомобіля складе 80-100 тис. USD. Він уже представив свій винахід у Вашинґтоні. «Пристрій, безумовно, цікавий. Могли б ми бути зацікавлені в ньому? Абсолютно. Чи є у нас зараз щось подібне? Ні», — прокоментував ідею спецагент Мелвін Паттерсон, прес-секретар Управління по боротьбі з наркотиками округу Колумбія.
Однак головною перешкодою в боротьбі з виробництвом наркотиків може стати чинне законодавство. Четверта поправка до Конституції США забороняє «необґрунтовані обшуки й арешти». Приміром, 2001 року Верховний суд країни саме на цій підставі заборонив використання тепловізорів для пошуку плантацій марихуани, яку вирощують усередині гаражів, вважаючи цю технологію «незаконним обшуком».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply