Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 22, 2021

19 років наукової брехні

Автор:

|

Липень 26, 2012

|

Рубрика:

19 років наукової брехні

Японський учений Ешітака Фудзії протягом 19 років писав і публікував статті, зміст яких не мав жодного стосунку до реальності. Результати своїх досліджень науковець брав «із повітря». Факт підробки було виявлено в ході масштабного розслідування, проведеного після написаної іншим фахівцем статті-спростування.

До лютого 2012 року Ешітака Фудзії працював в Університеті Тохо. Він зумів випустити загалом 172 фальшиві наукові статті. Лише недавно комітет, зібраний із членів Японського товариства анестезіологів, виявив, що цей «лікар» не виписував ніяких ліків жодному з пацієнтів. Список сфабрикованих японцем статей — такий великий, що тепер журнали збираються відкликати рекордну за всю історію наукового друку кількість публікацій від одного автора.

Сам же «рекордсмен» відмовляється спілкуватися з пресою. Розслідування почалося після того, як 8 березня 2012-го в журналі Anaesthesia з’явилася стаття, яка ставила під сумнів дуже багато результатів п. Фудзії. Редакції наукових журналів звернулися до семи наукових інститутів Японії, у яких нібито проводив свої дослідження Ешітака, із проханням надати інформацію про роботу анестезіолога. Жоден інститут не зміг розповісти про вченого. Комітет перевірив 212 із 249 відомих робіт Фудзі й з’ясував, що 172 статті містили фіктивні дані. Тільки три публікації можна вважати справжніми; щодо 37 інших текстів колеґи п. Фудзії не змогли ухвалити остаточного вердикту.

Роман Журба

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply