Новини для українців всього свту

Thursday, Nov. 21, 2019

16-річна українка отримала нагороди на конкурсі у США

Автор:

|

Червень 07, 2018

|

Рубрика:

16-річна українка отримала нагороди на конкурсі у США

Соломія Леньо, учениця львівської «Школи І ступеня — гімназії» отримала дві нагороди в одному із найпрестижніших міжнародних конкурсів для підлітків-винахідників Intel International Science and Engineering (ISEF) у США. 16-річна школярка поїхала на конкурс у складі української команди школярів-науковців, які загалом вибороли п’ять нагород.
Як розповіла Соломія Леньо, на конкурсі в Америці вона репрезентувала свій винахід, що називається «Нейромережева система виявлення та дослідження патологій серцево-судинної системи». «Це модель штучного інтелекту, яка аналізує електрокардіограму, і на основі цього аналізу ставить пацієнту діагноз при захворюванні. Таким чином програма полегшує роботу медиків, бо вони отримують готовий аналіз, і їм залишається лише перевірити його. Ця розробка буде корисною для нерозвинених країн, де медицина перебуває на дуже низькому рівні», — вважає юна винахідниця.
Вона отримала дві нагороди у категорії Translational Medical Science: від Української малої академії наук під егідою ЮНЕСКО і від Абдулазіза аль Сауда, короля Саудівської Аравії, та його фонду Mawhiba’s. «Обоє дали мені сертифікати та грошову нагороду. Також король подарував мені медаль і сприяння при вступі. Тобто якщо я буду вступати в якийсь всесвітньо відомий університет, то він буде допомагати мені отримати грант на навчання там», — зазначила юнка. Вона вже визначилася з університетом, де хоче навчатись і подаватиме документи на факультет комп’ютерних наук Українського католицького університету.
Під час конкурсу п. Леньо отримала кілька цінних порад від фахівців стосовно вдосконалення свого винаходу, відтак найближчим часом його доопрацьовуватиме. У подальшому планує перевести свою розробку у мобільний додаток, за допомогою якого пацієнт або лікар в екстремальних умовах зможе отримати швидкий аналіз електрокардіограми.
Зазначимо, що міжнародний конкурс Intel ISEF вважається одним із найпрестижніших міжнародних заходів для підлітків-науковців 13-18 років, і щорічно збирає більш, ніж 1,5 тис. учасників із понад 70-х країн світу. Мета конкурсу — виявити талановитих молодих учених, а в подальшому допомогти їм у розвитку досліджень. Конкурс щорічно проходить у трьох містах США: Лос-Анджелесі, Фініксі та Пітсбурзі.
Цього року Intel ISEF проходив у Пітсбурзі (штат Пенсільванія), де представили близько 1750 проектів у 62-х різних категоріях. На Intel ISEF є три види нагород: Special Awards — нагороди від спонсорів та університетів (гроші на розвиток проекту, пропозиція роботи, стипендія на навчання); Grand Аwards — місця за категоріями; Top Аwards — нагороди від генерального спонсора, компанії Intel; і премія ім. Ґордона Мура — 75 тис. USD Соломія Леньо та решта учасників української команди отримали нагороди Special Awards.

Катерина Родак, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...