Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 24, 2020

Заява громадськості Львівщини з приводу розпалювання міжнаціональної ворожнечі між українським і польським народами

Автор:

|

Червень 13, 2013

|

Рубрика:

Заява громадськості Львівщини з приводу розпалювання міжнаціональної ворожнечі між українським і польським народами

Історія польсько-українських відносин має складні, інколи драматичні, періоди, які в кінцевому рахунку призводили до трагічних наслідків для обох народів і з яких користали інші. Та з відновленням наприкінці ХХ ст. своєї незалежності українці й поляки зробили мудрі висновки з минулого, устами своїх президентів, релігійних діячів взаємно попросили вибачення та простили один одного за минуле й почали спільно в мирі та взаємодопомозі будувати польсько-українські стосунки.

Та коли ці добросусідські відносини, що вже почали давати гарні плоди, не вписувались у чиїсь імперіалістичні плани, нас, як це вже не раз було, знову почали нацьковувати один на одного. Напередодні підписання Україною Угоди про асоціацію з Європейським Союзом окремі польські псевдовчені, а за ними – і деякі політики, спираючись на фальшиві факти та відверті наклепи, розпалюють антиукраїнську істерику, звинувачуючи українців у ґеноциді проти поляків. До цієї кампанії синхронно з українського боку приєднується команда відомого українофоба й активного лобіста інтересів північного сусіда Колесніченка, а також розгортається так званий антифашистський рух оскаженілих українофобів і прихильників Митного Союзу. До них дивним чином долучаються деякі галицькі лже-патріоти, котрі перекладають і популяризують в Україні ці антиукраїнські опуси, засновані здебільшого на недостовірних фактах і бездоказових твердженнях. За всім цим виразно простежується рука єдиного ляльковода. Свідомо чи несвідомо такі «дослідники» й «інтелектуали» об’єктивно виступають ворогами не тільки українського, а й польського народів. Дивує й обурює їхнє патологічне намагання сіяти ворожнечу, провокувати нове протистояння, щоби знову лилася українська та польська кров на догоду ненаситним вампірам із Півночі.
Громадськість Львівщини різко засуджує будь-які спроби посварити наші народи. Ми закликаємо польських побратимів не піддаватися на ворожі провокації. Не можна жити минулим. Треба разом, у злагоді, будувати спільний європейський дім, у якому будемо жити ми й наші нащадки. Тож акцентуємо увагу на тому, що нас об’єднує, а не на тому, що роз’єднає.
Конґрес української інтелігенції Львівщини, Львівське реґіональне суспільно-культурне товариство «Надсяння», Львівське крайове братство ОУН-УПА, Львівське обласне товариство політв’язнів і репресованих, Львівська обласна організація Спілки офіцерів України, Львівська організація Національної cпілки письменників України, Львівське обласне відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів, Ліґа творчої інтелігенції Львівщини, Львівське відділення Союзу українок, Львівська обласна організація Спілки політв’язнів України, Суспільно-культурне товариство «Любачівщина», Львівська обласна організація «Лемківщина», Львівське обласне суспільно-культурне товариство «Холмщина», Львівська крайова організація Асоціації українських правників, Львівське міське товариство «Тернопільщина», Асоціація видавців і книгорозповсюджувачів Львівщини

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply