Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 19, 2019

Відкритий лист Мішелю Платіні, президентові УЄФА

Автор:

|

Березень 15, 2012

|

Рубрика:

Відкритий лист Мішелю Платіні, президентові УЄФА

Уже менш ніж за сто днів відбудеться перший матч Євро-2012. Цей чемпіонат частково пройде в Україні. Підписанти цього листа глибоко стурбовані поточною політичною та судовою ситуацією в цій країні. Без перебільшення, у нас склалося враження, що влада України спробує використати цю подію для власної піар-кампанії, тоді як опоненти президента перебувають за ґратами, а критично налаштовані засоби масової інформації (ЗМІ) не можуть працювати згідно з міжнародними стандартами.

Усе гіршою стає ситуація ув’язненого колишнього прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, яка є ос­нов­ним опонентом президента Януковича. Рішення київського суду посадити п. Тимошенко за ґрати на сім років за перевищення службових повноважень є однозначним сиґналом. Він свідчить, що п. Януковича насправді абсолютно не хвилює те, що про нього думає Європейський Союз. Він також підтверджує те, про що вже тривалий час заявляють критики п. Януковича: при ньому країна зісковзує до керованої демократії й авторитарного правління.

Від моменту свого приходу до влади п. Янукович швидко згорнув демократичні здобутки Помаранчевої революції. Він придушив незалежні ЗМІ в країні, а телебачення тепер перебуває в руках купки провладних олігархів. Опозиційні журналісти, такі як репортер Василь Климентьєв, який займався розслідуваннями, зникають. У парламенті Партія реґіонів п. Януковича за допомогою сумнівних засобів сформувала більшість. А п. Тимошенко й інші старші члени її блоку зазнали політично вмотивованого переслідування.

Але очевидно, що метою цієї справи було завдати шкоди п. Тимо­шенко та підірвати прозахідні сили, які борються з п. Януковичем. Судовий процес проти неї можна порівняти зі судом над Михайлом Ходорковським, російським олігархом, який заважав Володимирові Путіну. Тепер вона не має змоги взяти участь у двох наступних виборах в Україні: парламентських 2012-го та президентських 2015 року.

Західним парламентаріям, наприклад, членам Парламентської асамблеї ОБСЄ, не дозволяють відвідати п. Тимошенко у в’язниці та перевірити її фізичний і моральний стан. Усі західні європейські уряди й парламенти чітко заявили про свою позицію: вони не будуть терпіти режиму в Києві, який нехтує всіма фундаментальними європейськими та міжнародними правами людини й цивільними правами.

Хоча УЄФА — не політична організація, ми знаємо, що її вплив не обмежується футбольним стадіоном. Оскільки Євро-2012 був і залишається однією з найважливіших спортивних і соціальних подій у Європі, він є прикладом того, як суспільство, європейські організації та спорт можуть вплинути на політичні переслідування такими режимами, як в Україні. Ви, можливо, чули, що деякі менеджери успішних європейських футбольних команд уже оголосили, що будуть бойкотувати українську частину Євро-2012, не поїдуть у цю країну й навіть не дивитимуться ігри по телебаченню.

Тому ми хотіли би попросити вас, як президента УЄФА, не заплющувати очей на те, що відбувається в Україні. Будь ласка, нагадуйте про питання політичних переслідувань і несправедливості на публіці, говоріть про це із чиновниками та владою України.

 

Елмар Брок, депутат Європейського парламенту, голова Комітету закордонних справ;
Віола фон Крамон, депутат, секретар Союзу 90/Зелені із зовнішньополітичних питань Європейського Союзу, парламент Німеччини;
Вальбурга Габсбург Дуглас, віце-президент Парламентської асамблеї ОБСЄ;
Міхаеля Лаубша,  президент Eurasian Transition Group;
Маттео Мекаччі, депутат, голова Третього комітету Парламентської асамблеї ОБСЄ;
Чарльз Теннок, депутат Європейського парламенту, координатор групи ЄКР у комітеті закордонних справ Європейського парламенту

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...