Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, May. 24, 2019

Відкритий лист Джастіну Трюдо

Автор:

|

Липень 07, 2016

|

Рубрика:

Відкритий лист Джастіну Трюдо
Джастін Трюдо

Джастін Трюдо

Вельмишановному Джастіну Трюдо,
Прем’єр-міністру Канади,
Парламент-Гілл, Оттава, Онтаріо

Копія:
Членам парламенту — Вельмишановному Стефанові Діону, Вельмишановному Харджиту Сінгху Саджану, Вельмишановній Роні Емброуз, Вельмишановному Томасу Малкеру, Вельмишановному Ральфу Ґудейлу, Вельмишановному Джону Мак-Каллуму, Вельмишановній Джоді Вілсон-Рейболд, Вельмишановній Христі Фріленд, Вельмишановній Мері-Енн Мігичук, Борисові Вжесневському, Джеймсу Безану, Террі Дуґуду, Лінді Данкен, Джулі Дзерович, Джеймсові Мелоуні, Аріфу Вірані,
а також сенатору Райнелл Андрейчук, Послові Роману Ващуку, Послові Андрію Шевченкові, Послові Керрі Бак, віце-адміралу Бобу Дейвідсону, Марвіну Гільдебранду, Джеймсу Темертею, Павлові Ґроду, Евгену Чолію

Шановний прем’єр-міністре,
Звертаємося до Вас із надією на рішуче втручання Канади на майбутньому саміті НАТО у Варшаві, у якому Ви братимете участь. На саміті розглядатимуться нові реалії миру та безпеки. У цьому листі основна увага приділяється аґресії з боку Російської Федерації (РФ) та абсолютній необхідності надання допомоги Україні з огляду на її стратегічно важливу роль в захисті Європи. Переконливо просимо Канаду взяти на себе роль лідера під час зустрічі та закликаємо до посилення оборонних можливостей України та започаткування відповідної ініціативи в рамках НАТО під проводом Канади.
Вітаємо зусилля НАТО, спрямовані на підтримку обороноздатності його європейських членів і розширення ініціатив в Україні. Тим не менше, мусимо підкреслити, що наразі немає жодних ознак припинення аґресії РФ в Україні, яка триває вже два роки. На сьогоднішній день Україна є головним оплотом боротьби проти глобальної злочинної політики Путіна. Відповідно, Україна потребує більш безпосередньої й ефективної допомоги — не тільки заради неї самої, але й заради захисту країн-членів НАТО.
Україна завжди була та залишається мирним сусідою НАТО й інших європейських країн. Вона прагне нормальних, мирних відносин із усіма своїми сусідами. Незважаючи на це, РФ вчинила напад на Україну, намагаючись змінити європейські кордони силовим шляхом. Не може існувати жодних ілюзій щодо того, що Росія становить безпосередню загрозу для миру та безпеки на європейському континенті, а членство у НАТО є засобом її стримування.
Неодноразово заявлялося — особливо представниками лівого політичного крила — що розширення НАТО у Східній Європі спровокувало аґресію Путіна. Факти цього не підтверджують. На саміті НАТО 2008 року Україні та Грузії було відмовлено у впровадженні Плану дій щодо членства в НАТО через тиск із боку РФ. Незважаючи на цю поступку, Росія вторглася у Грузію, а через кілька років — без подальшого розширення НАТО — порушила територіальну цілісність України. Очевидно, що РФ провокує не стільки сила НАТО, скільки уявна слабкість або відсутність рішучості у протидії незаконним анексіям і війнам, розв’язаним Росією.
У національній стратегії безпеки РФ, підписаній Путіним 1 січня ц. р., оборонна доктрина НАТО розцінюється як загроза безпеці Росії. Дискредитаційна російська пропаганда завершує цю картину. За даними дослідження, проведеного російським «Левада-центром» у червні, росіяни вважають США — ключового військового гравця НАТО — ворогом № 1, у той час як Україна, що захищає свій суверенітет від російської військової машини, вважається ворогом № 2.
Незважаючи на те, що Україна не є членом НАТО, захоплення й анексія Росією Криму, який є територією України, та подальше вторгнення на Донбас де факто підпадає під дію Статті 5 НАТО. РФ неодноразово демонструвала свою прихильність старій радянській приказці про те, що обіцянки дають для того, щоб їх порушувати. Москві не можна довіряти. Вона вже порушила ряд міжнародних домовленостей, в т. ч. Будапештський меморандум і мінські угоди. У Сирії РФ аґресивно переслідує цілі, що суперечать її зобов’язанням та інтересам спільної безпеки. Її ненависницька пропаганда спрямована на розкол НАТО та підрив рішучості Європи.
Не можна гаяти час: НАТО має розробити надійну стратегію зміцнення своєї позиції щодо РФ на глобальному рівні. Підтримка України заради захисту як її самої, так і усієї Європи є першочерговим завданням.
Відповідно, НАТО обов’язково повинно допомогти Україні в захисті її власної території. Ми закликаємо Канаду рішуче виступити на підтримку цього завдання, позаяк переконані, що наші погляди відповідають ідеалам вільного, безпечного та стабільного світу.
Завдання забезпечення глобального миру та безпеки шляхом протидії вторгненню РФ в Україну може не отримати достатньої уваги під час Саміту. Відповідно, просимо Вас, прем’єр-міністре, висунути пропозицію щодо створення на Саміті робочої групи під проводом Канади, завдання якої полягатиме в удосконаленні та розширенні комплексної оборонної стратегії для України, в т. ч.:
* розширення програми підготовки Збройних сил України;
* підготовку старшого офіцерського складу з таких питань, як право збройних конфліктів, правила ведення війни та стратегічні аспекти бою;
* надання оборонного озброєння — в першу чергу, протитанкових, контрбатарейних і розвідувальних систем;
* розробку конкретного шляху вступу України у НАТО.
Ще раз дякуємо Вам за те, що Ви продовжуєте підтримувати міцну дружбу між Канадою та вільною Україною, враховуючи наші побажання та занепокоєння. Ми будемо з великим інтересом стежити за ходом Саміту та Вашого візиту в Україну.
Із найкращими побажаннями,
Оксана Башук-Гепбурн, Дейвід Кілґур, Ігор Цап, Орися Комаринська, Володимир Держко, Мирослава Олексюк, Роман Якубов, Марта Онуфрів, Вікі Карп’як, Павло Суголов

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...